Děsivý odraz v zrcadle, aneb rychlé triky, jak se zkrášlit

Snad každé ženě se to někdy stalo: podívali jste se na sebe do zrcadla a odraz, který na vás čekal, vám vyrazil dech. Vlasy trčely do všech stran, pod očima se vesele smály dva tmavé kruhy, na tvářích byly patrné šupinky kůže – to zrovna není vzhled, po kterém ženy touží, viďte? Obzvlášť nepříjemné je to v případě, kdy máte před sebou důležitou schůzku a vy si nemůžete dovolit přijít tam jako po týdenním flámu. Jak to spravit snadno a především rychle?!

Tip první: oči jako po probděné noci

Možná jste byla předchozí večer dlouho vzhůru nebo se vám v noci nepodařilo usnout – tak či onak vaše oči o tom hovoří jasně a nemilosrdně vás prozrazují. Oteklá víčka způsobují, že vypadáte, jako byste dlouho do noci brečela nebo se zúčastnila bujarého večírku. Na oteklá víčka stačí položit lžíci, kterou necháte pár minut v mrazáku. Na oči ji přiložte jen krátce – postačí minutka, minutka a půl.

Tip druhý: neposlušné vlasy

Každá to určitě známe: ráno se podíváte do zrcadla a vaše vlasy vypadají, jako byste dostali ránu elektrickým proudem. Neposlušně trčí na všechny strany a připomínají vzhled Alberta Einsteina. Co s tím?! Pokud opravdu nemáte času na rozdávání, zkuste si do dlaní vetřít velmi malé množství nemastného tělového mléka a dlaněmi si pak vlasy uhlaďte. S množstvím mléka to nepřehánějte, ať nakonec nenapácháte ještě větší škody.

 Tip třetí: popraskané rty

Mnoho žen si myslí, že na vzhledu rtů až tolik nezáleží, jenže to není pravda. Proto když vás nemile překvapí suché a popraskané rty, určitě z toho nebude nadšené. Zvláště pokud si na rty budete chtít nanést rtěnku, která na šupinaté pusince zkrátka nevypadá vůbec dobře. Jak si s tím poradit? Vezměte si na pomoc kartáček na zuby a 3 minuty si s ním rty lehce masírujte.

Tip čtvrtý: suchá pokožka

I když nemáte zpravidla problémy s pletí, čas od času se může stát, že se přes noc hodně vysuší a ráno je celý váš obličej posetý šupinkami kůže. Nemáte-li po ruce zvláčňující krém, můžete si vzít na pomoc olivový olej. Ten do pokožky vmasírujte a je po problému.

 

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment