Dentální hygiena jako základ zdravého chrupu

Preventivní zubní prohlídky a každodenní péče o zuby jsou jedny ze zažitých návyků, které si většina z nás vštěpuje od dětství. A jak by ne, zdravé zuby jsou základ zdraví, péče o ně by skutečně měla být samozřejmou součástí denní hygieny každého z nás, ale statistiky hovoří jasně. Stále to pro velkou část populace není samozřejmost a rutina. Zubní ordinaci se většina vyhýbá jak čert kříži a není výjimkou, že ji navštíví až ten, kdo má nesnesitelné problémy či bolesti. Přitom právě prevence je zde opravdu základ a s ní souvisí i správná dentální hygiena. Ruku na srdce, kdo chodí alespoň jednou za rok k zubaři a stejně tak často na zubní hygienu?

Dentální hygiena jako součást zubní prevence

Ačkoliv se potřeba správné dentální hygieny zvyšuje dle toho, jak se šíří osvěta v této oblasti, stále je mnoho pacientů, kteří zubní ordinaci navštíví za tímto účelem. Přitom mnohé statistiky jasně potvrzují, že kvalita péče o zuby je často velmi nedostatečná. Navštívit zubní ordinaci a nechat si udělat dentální hygienu by měl být základ prevence. Bohužel tento úkon většina pojišťoven neproplácí a ochota Čechů hradit si své zdravotní výdaje je stále nízká, a proto dentální hygienu stále tolik pacientů vynechává nebo ji nepodstupuje pravidelně.

Zubní ordinace – jak si vybrat

S ohledem na fakt, že zubních ordinací je stále spíše nedostatek, je výběr velmi omezen. Ale určitě je dobré dát na reference a rozsah péče. Dentální hygiena by měla být již běžnou součástí dobré zubní ordinace. Další kritéria jsou již v tomto oboru bezpředmětná, protože zubař je stále ještě v naší zemi velmi nedostatkové zboží.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment