3D tiskárna pro domácí kutily i samozvané vědátory

Rádi se pouštíte do nových výzev a stále doma něco kutíte a vymýšlíte nějaké zlepšováky? Pokud už vás omrzelo staré dobré nářadí a běžné materiály, díky kterým povyšujete své běžné domácí činnosti na umění, možná byste si k Vánocům mohli přát 3D tiskárnu. 3D tiskárna je sice pro mnohé ještě stále pojem sahající do oblasti science fiction, ale to už dávno není pravda.

Pomocí 3D tiskárny na hračky či doplňky

Opravdu to není sci-fi a snadno a rychle můžete vyrobit třeba hračku. Milují Minecraft nebo Lego postavičky? Není nic snazšího než si vytvořit návrh, zapojit do celého procesu i vaše děti a společně se těšit ze svého díla. Není nic krásnějšího, než se dívat, jak vám pod rukama vzniká něco nového, s čím si pak spolu s dětmi budete moci hrát nebo vyrobit něco, co budete dlouhý čas používat. A pokud se do tvoření ponoříte ještě hlouběji, postupem času budete schopni vytvářet další věci. Fantazii se meze nekladou.

Filament aneb materiály a pomůcky pro kvalitní 3D tisk

Aby byly vaše výrobky z 3D tiskárny co nejkvalitnější, vyberte si takové materiály a pomůcky pro 3Dtisk i 3D scan, které vydrží. Filament – neboli tisková struna je v některých modelech tiskáren chráněna speciální komorou, která zajistí ochranu před vlhkostí a zároveň i před vysoušením filamentů. Jedině tak bude zajištěn dokonalý výsledek tisku. Další doplňky a pomůcky můžete pak využít u scanování modelů, aby byla kopie dokonalá a k nerozeznání od originálu. Zde využijete nejrůznější terčíky, zmatňující spreje či rotační desky.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment