Co dělat, když přijdou růstové bolesti

Zatímco někteří rodiče vůbec nevědí, že nějaké růstové bolesti u dětí existují, pro jiné je to aktuální téma po celé dětství jejich ratolestí. Růstové bolesti dokážou dítka hodně potrápit. Některé děti růstové bolesti nezaznamenají a jiné o nich budou vědět až moc dobře. Otázkou, která trápí snad každého rodiče, jež chce pro svoje dítko jen to nejlepší, zní: jak mohu svému drobečkovi pomoci?!

Neznámý původ bolestí

Přesná příčina vzniku růstových bolestí bohužel není úplně známá. Odborníci se na její původ sice snaží přijít, ale dodnes se jim to nepovedlo. Nikdo vám tak nedokáže odpovědět na otázku, proč vaše dítko trpí bolestmi způsobenými růstem. Někteří specialisté jsou toho názoru, že za to může nepoměr mezi růstem dlouhých kostí, šlach a svalů.

Přijdou jednou, přijdou podruhé

Na růstových bolestech je největším mínusem skutečnost, že se opakuje a vždy přichází v cyklech. Jakmile se u vašeho dítka objeví, zpravidla do několika dní odezní, ale v průběhu jejich růstu a dospívání přijdou ještě několikrát. Nejčastěji se objevují na přední straně stehen, dále pak pod koleny a v holenních kostech.

Dá se jim předejít?

Každý rodič chce pro své dítko jen to nejlepší a v žádném případě nechce, aby ho něco bolelo. Co se týče růstových bolestí, nelze jim nijak předejít. Neexistuje prevence, která by zamezila jejich vzniku. Podle statistik potrápí bolesti způsobené růstem až polovinu všech dětí – tím se opět dostáváme k tomu, co jsme již zmínili na začátku článku: některé děti o nich třeba ani nevědí. Když se bolesti objeví, můžete dát na postižené místo termoláhev s teplou vodou. Na bolesti mohou pomoci i chladivé gely a masírování.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment