Čtení pro chlapy – Co si přečíst, když vás nudí televize?

Chladné večery jsou pro četbu přímo ideální. Jelikož zima ještě neskončila, usaďte se občas
do pohodlného křesla nad dobrou knihou. Čtení před spaním vás příjemně unaví. Zvláště ideální to je v případě, kdy vás nudí či dokonce vytáčí televizní program. Nevíte, která kniha by stála za přečtení? Máme pro vás pár tipů na zajímavé tituly.

Detektivka s příměsí strachu od Kinga

Stephen King je znám především jako autor hororů, ale píše i detektivky.  Samozřejmě v nich nechybí napětí a mnohdy děsivá atmosféra.

Bill Hodges: Pan Mercedes, Právo nálezce a Konec hlídky

Tato detektivní trilogie popisuje tři různé případy, které spojuje postava vyšetřovatele Billa Hodgese. V knize Pan Mercedes nás čeká vraždící řidič v ukradeném mercedesu, který plánuje další zločin.

Právo nálezce nám připraví setkání s vrahem spisovatele, který po vraždě ukradne nevydané rukopisy své oběti. Brzo poté je však zadržen pro jiný zločin. Zatímco si odpykává svůj trest a léta plynou, najde ukryté rukopisy mladý chlapec, který se tak vystavuje smrtelnému riziku. Vrah totiž opouští vězení
a chce svůj lup zpět.

Konec hlídky je posledním dílem trilogie o vyšetřovateli Billu Hodgesovi. Znovu se setkáváme s šíleným mercedesovým vrahem z prvního dílu. Příběh je o to děsivější, že náš vrah sice bezmocně leží
ve vegetativním stavu v nemocnici, ale přesto jeho páchání zla neskončilo.

Oddechová literatura

Po napínavých a místy děsivých Kingových knihách vám doporučujeme i nějakou tu oddechovější četbu, která vás jistě pobaví.

Komorník v podezření

Pokud se vám právě nechce číst detektivky, máme tu pro vás něco oddechovějšího. Jde o humoristický román, jehož autorem je britský humorista Pelhalm Grendville Wodehouse. Hlavní postavou románu je šéf lupičské bandy, který se stane komorníkem dědice jedné prosperující banky. Samozřejmě se ji pokusí vyloupit.

Malý pražský erotikon

Autorem této vtipné a nenáročné knihy je Patrik Hartl. Jedná se o humorný náhled do milostného života několika postav žijících na pražské Babě.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment