Co s sebou na procházku se psem?

Procházka se psem je někdy velmi příjemná záležitost. Mnohdy lidé naprosto vypnou své myšlení, najednou se jim vyčistí jejich mysl a navíc budou trávit svůj čas s oblíbeným přítelem, na které díky práci neměli dlouhou dobu čas. Pokud také milujete procházky se svým čtyřnohým psím společníkem, určitě víte, co je třeba si na procházku vzít. Mnozí lidé se však stali majiteli psů teprve nedávno, proto ocení pár tipů, na co nesmíme zapomenout, než se se psem na procházku vydáme.

Obojek je základ

Samozřejmě základem je obojek, na který se připne vodítko. Dnes je možné koupit si mnoho zajímavých podob obojků. Mnozí lidé preferují klasický textilní obojek, jiní volí kožený a jiní takový, který vypadá jako řetěz (takové obojky jsou určeny zejména pro bojová plemena, k nim se to zkrátka hodí).

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ obojku nebo barvu obojku, můžete na něj připnout šátek, který je krásnou ozdobou každého psa. Navíc se tak pozná, jestli je vaším čtyřnohým přítelem fenka nebo mocný pes budící respekt.

Vodítko je nepostradatelné

Na obojek se samozřejmě přidává vodítko, které je na procházkách nepostradatelné. Můžete mít pejska jakkoli dobře vycvičeného, přesto je třeba, abyste měli po ruce také vodítko, které se použije vždy, když kolem prochází například jiný pes, který pejska může jakkoli vyvést z rovnováhy.

Nepostrádejte ani pamlskovníky

Pamlskovníky pro psy jsou jakousi novinkou na trhu, kterou by neměl postrádat žádný majitel psího čtyřnohého přítele. Pamlskovníky slouží k uchovávání pamlsků, jsou přes hlavu a jsou tedy velmi, velmi praktické. Na procházkách se takové pamlskovníky hodí. Pejskovi se mnohdy kousek povede právě tehdy, kdy je mimo domovské prostředí, a je tedy třeba ho odměnit za dobře provedený kousek nebo za zachování klidu, když kolem procházel jiný pes.

Chovatelské potřeby pro svého chlupatého miláčka najdete na www.iridog.cz

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment