Co je to dotace NZÚ a jak dlouho bude fungovat?

Při pořizování solárních panelů nebo třeba při kupování tepelného čerpadla vám možná bylo doporučeno, abyste požádali zpětně o dotaci Nová zelená úsporám. Ta by totiž mohla výrazně snížit pořizovací cenu jak solárních panelů, tak tepelného čerpadla. Pokud jste se však s dotací Nová zelená úsporám setkali prvně, nejste si pravděpodobně jisti, o co se jedná. 

Co je to dotace NZÚ čili Nová zelená úsporám?

Jedná se o přímou finanční podporu formou finančního příspěvku, který je udělován na základě pravidel programu Nová zelená úsporám. Celé financování programu probíhá přes státní rozpočet České republiky, finanční prostředky jsou spravovány a poskytování Státním fondem životního prostředí ČR. 

Dotační program Nová zelená úsporám už funguje dlouho, není to novinka na trhu. Aktuálně probíhá už poslední výzva, během které je možné požádat o dotační příspěvek. O dotaci budete moct požádat až do konce prosince roku 2021. Proto neváhejte. Jestliže potřebujete provést složitou agendou dotačního programu Nová zelená úsporám, obraťte se na program Zelená dotace

Je třeba také konstatovat, že o dotaci je možné požádat i zpětně. Pokud jste zateplovali, vyměňovali okna nebo dělali nějaká podobná opatření maximálně dva roky dozadu, pak o dotaci můžete požádat. 

Kdo má a nemá na dotaci nárok

V souvislosti s dotacemi Nová zelená úsporám se nabízí otázka, kdo má a kdo nemá nárok na získání dotace. Ve skutečnosti o dotaci může požádat naprosto každý majitel, spoluvlastník nebo třeba také stavebník rodinného domu. Nezáleží na tom, jestli je dům financován hypotékou nebo stavebním spořením. 

Nárok na dotací nemá v opačném případě majitel, spoluvlastník nebo stavebník, jehož rodinný dům je zatížen exekucí nebo jiným závazkem vůči České republice.

Jelikož skutečně probíhá poslední otevřená výzva, není na co čekat!

Spread the love

Related posts

Leave a Comment