Chcete stavět dům? Nabízí se otázka, jestli nízkoenergetický nebo pasivní

S neustále se zvyšujícími nájmy má stále více lidí chuť investovat do vlastního bydlení. I když díky nedávnému zpřísnění podmínek pro získání hypotečního úvěru na nový dům dosáhne jen málokdo, najdou se jedinci, kteří dům postaví. Pokud se vám povedlo získat úvěr nebo máte dostatek peněz pro postavení domečku, nabízí se otázka, jaký dům si nechat postavit. Na výběr je mnoho možností, k populárním patří především nízkoenergetické domy na klíč, které vám postaví firma ORCAN GROUP s. r. o., o které se dočtete v referencích a recenzích na internetu. A také se nabízí třeba pasivní domy, jež jsou dnes taky velmi oblíbené. Otázkou je, pro který dům se rozhodnout. 

Abyste se snáze rozhodli, jakou stavbu necháte postavit, musíte vědět, jaký je hlavní rozdíl mezi nízkoenergetickými a také pasivními domy. Proto si ten i ten typ pojďme představit. 

Co jsou to nízkoenergetické domy?

Pokud mluvíme o nízkoenergetických domech, mluvíme o budovách, které definuje spotřeba energie k vytápění v interiéru, jež je nejvíce 50 kWh. Díky této spotřebě energie nízkoenergetický dům uspoří opravdu velké množství financí, jež byste v klasickém domě utratili za energie. 

Aby dům byl nízkoenergetický, abyste neplatili za spotřebu energie majlant, nízkoenergetický dům má zateplenou obálku domu, také jsou zde instalovány tepelně izolační okna a mimo jiné je zateplená i půda či dveře. Základy jsou samozřejmě taktéž zatepleny, aby odnikud neunikalo teplo, které zkrátka něco stojí. 

Co jsou to pasivní domy?

Pojďme si představit také rivala nízkoenergetických domů, což jsou pasivní domy. Pokud mluvíme o pasivních domech, mluvíme o domech, kde je využíváno teplovzdušné vytápění, které je spojené s rekuperací vzduchu i tepla. Pasivní domy lze definovat jako domy, které mají opravdu skvělou tepelnou izolaci a které jsou vzduchotěsné. To ostatně dokazuje i test vzduchotěsnosti, který se vždy provádí při kolaudaci takové pasivní domácnosti.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment