Chcete se stát pilotem? Získejte pilotní průkaz

Máte v sobě od útlého dětství sen, že se stanete pilotem letadla? Vedla vaše kariéra, navzdory těmto snům, někam úplně jinam? Neodkládejte své sny a začněte je realizovat. Proto, aby z vás byl pilot je potřeba vlastnit pilotní průkaz. Poradíme vám, jak ho získat a podle čeho hledat vhodnou leteckou školu.

S čím chci vlastně létat

V první řadě je důležité si ujasnit, jaký tip výcviku chci absolvovat. Jiný výcvik a pilotní průkaz je pro létání s letadlem, vrtulník a ultralehkým letounem. Kvalitní letecká škola má dostatečné zázemí a široké spektrum leteckých prostředků pro všechny tyto kurzy. Neváhejte se letecké škole ozvat a vyrazit na prohlídku, kde si prohlédnete všechny stroje, zmiňované zázemí a poradíte se s odborníkem o vašich představách a možnostech.

Co musím absolvovat pro získání licence

Kvalitní letecká škola s vámi bude vše konzultovat a zajistí vám veškeré formality. Proto se při výběru zaměřte na rodinný a individuální přístup s tradicí. Mezi potřebné ověření patří zdravotní prohlídka na Ústavu leteckého zdravotnictví v Praze a zkouška pro získání průkazu radiotelefonisty na Českém telekomunikačním úřadě. Dále musíte projít všech 9 předmětů Základů teorie, materiální část stroje, na kterém budete při kurzu létat a pozemní přípravy na každé letecké cvičení

Jak probíhá samotná zkouška?

Po tom, co projdete kompletním kurzem, jste postaven před závěrečné pilotní zkoušky. Pro získání pilotního průkazu je podmínkou odlétat minimálně 45 hodin v praktickém výcviku, úspěšně absolvovat teoretické zkoušky na Úřadu pro civilní letectví ze všech 9 předmětů a na závěr zvládnout závěrečnou praktickou zkoušku s examinátorem.

Vybírejte leteckou školu pečlivě

Jak je vidět, tak získání pilotního průkazu není žádná legrace. Z tohoto důvodu buďte při výběru letecké škole obzvláště obezřetní a pečlivý. Jen kvalitní letecká škola vás dokáže dokonale připravit na závěrečné zkoušky. Závěrem přejeme hodně štěstí a mnoho krásných leteckých zážitků.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment