Chcete do léta výstavní chodidla? Začněte o ně pečovat už nyní!

Barevné jaro se kralujícího žezla drží zuby nehty a konečně nás zásobuje nejen slunečními paprsky, ale i dny, během kterých teploty šplhají pořádně vysoko, a na nebi není jediný mráček. Už tehdy máme tendence vytahovat z botníku otevřené botičky, ale na poslední chvíli se zarazíme: naše nohy totiž nevypadají zrovna ukázkově, takže je raději schováme do kecek nebo tenisek.

Jestliže chcete mít nožky jako z titulní stránky módního časopisu, pak byste jim měli svůj čas věnovat už teď. Není totiž na co déle čekat!

Co můžete udělat pro krásný vzhled chodidel

Stejně jako platí, že ruce jsou naší vizitkou a my bychom se měli snažit udržovat je za každé situace krásně upravené, v horkých měsících to samé platí i o našich chodidlech. Nenechte se zmást: lidé ve vašem okolí si všimnou, že máte na nehtech ještě zbytky původního laku, který je tam možná ještě od Vánoc a že jsou vaše paty tak hrubé, že by klidně mohly nahradit struhadlo. Abyste předešli podobným nepříjemnostem, pojďte si přečíst, jak o své nožky můžete pečovat.

Ze všeho nejjednodušší je naložit nohy do horké vody

Pokud nechcete nikam chodit, můžete se o své nohy postarat i doma. Stačí vám k tomu nějaká hluboká nádoba, horká voda (samozřejmě snesitelná, nemusíte se nutně opařit), sůl do koupele a nějaký pěkně voňavý olejíček. Vytvoříte si tak luxusní lázeň, do které stačí chodidla na pár minut vnořit (mezitím si můžete číst naše další články) a poté odumřelé buňky jednoduše s pomocí pemzy odstranit.

Když se o vás stará někdo jiný

Kdo nechce mít se starostí o chodidla žádnou práci a nevadí mu zaplatit někomu jinému, ten může vyrazit na pedikúru. První návštěva možná bude trochu rozpačitá, především pak pro ty, kteří jsou na nohy citliví, ale uvidíte, jak vám to prospěje.

Dopřejte nožkám pořádnou dávku hydratace

Někdy stačí opravdu málo a výsledky se mohou dostavit velmi rychle. Klidně už přes noc. Co pro to musíte udělat? Své nohy pořádně hydratovat! Na trhu se dají pořídit speciální krémy, balzámy a olejíčky určené pro péči o chodidla, kterými si nožky vydatně natřete a na noc zabalíte do bavlněného ručníku. Pro ještě vyšší efekt doporučujeme zabalit nohy do ponožek nebo igelitových pytlíků.

 

 

 

 

 

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment