Autokamera TrueCam H5 je praktická a za sklem nenápadná

Značka autokamer TrueCam se pomalu dostává na pozici lídra trhu, a tak není divu, že dále rozšiřuje svoje portfolio. Model H5 se od ostatních odlišuje především svou nenápadností.

Jde o miniaturní krabičku, o které víte jenom vy jako řidič a maximálně ještě posádka vašeho vozu. Pokud se na ni totiž náhodný kolemjdoucí přímo nezaměří, ani si jí nevšimne. Kamerka je velice kompaktní, schová se například za zpětné zrcátko a díky matně černému provedení ani nevrhá odlesky. Zároveň nijak neomezuje výhled řidiče.

Ke kameře TrueCam H5 je možné si zakoupit GPS přijímač, který do videa přidá geoznačku a rychlost jízdy. Tu je do záznamu možné umístit napevno, což znamená, že v případě nejasností například při nehodě můžete dokázat, že jste nejeli rychleji, než povoluje zákon.

Součástí „balení“ je i tzv. G-senzor, který je natolik citlivý, že rozpozná i drobný náraz. V takovém případě dojde k uzamčení záznamu, který vám tak zůstane jako důkaz pro případ, že vám někdo nabourá auto na parkovišti (pro tyto účely slouží tzv. parkovací režim) nebo když se stanete účastníkem dopravní nehody. Ve chvílích, kdy kamera vyhodnotí, že se nic neděje, sice i nadále natáčí, ale ve smyčce, což znamená, že vám nikdy nedojde paměť. Nejstarší neuzamčené záběry se zkrátka vždycky přemažou těmi nejnovějšími.

Autokamera TrueCam H5 podporuje i technologii Wi-Fi, čímž se eliminuje nutnost používání kabelů při přenosu videí k dalšímu použití či zpracování. Výstupy si do počítače nebo smartphonu prostě přenesete bezdrátově. Spárování s telefonem nebo tabletem na systémech Android či iOS probíhá pomocí aplikace LuckyCam, kterou si bezplatně stáhnete v příslušném obchodě.

Náhled videa – ať už v reálném čase nebo toho již pořízeného – získáte přímo v kameře díky zabudovanému LCD displeji s úhlopříčkou 1,5 palce. Ovládání zařízení je intuitivní, a navíc kompletně v češtině. LCD displej můžete samozřejmě za jízdy vypnout, aby vás zbytečně nevyrušoval od řízení.

K dalším podporovaným funkcím patří třeba LDWS (lane departure warning system), upozorňující ve chvíli, kdy opustíte svůj jízdní pruh. Zvukovým signálem vás kamera probere třeba v případě, že upadnete do mikrospánku. Funkce WDR (wide dynamic range, tedy široké dynamické spektrum) zvyšuje kvalitu záběru ve chvílích, kdy je v jedné jeho části stín a v jiné zase silné světlo. Vysoce kontrastní prostředí tedy kameře nevadí a je nadále schopna pořizovat kvalitní výstupy.

Bližší informace o autokameře TrueCam H5 naleznete zde: https://www.truecam.cz/kamery-do-auta-truecam/truecam-h5/.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment