LAMAX Solitaire1: přenosný reproduktor s neotřelým designem

Značka LAMAX v poslední době přišla na trh s několika novými přenosnými reproduktory, k nimž patří i Solitaire1, designově naprosto originální model s dobrým poměrem ceny a výkonu.

 

V balení reproduktoru možná trochu zarazí poměrně spartánská nabídka příslušenství, ovšem nakonec zjistíte, že je to jen dobře – dostat k reproduktoru více výbavy, beztak by vám na ni jen padal prach. Kromě samotného reproduktoru tak dostanete nabíjecí micro USB kabel, 3,5 mm audio kabel (AUX) a uživatelský manuál, který však ani příliš nevyužijete, protože ovládat reproduktor je velice snadné.

Samotný reproduktor má vcelku netradiční tvar, kterému dominují zkosené rohy a tyrkysové linky, které jsou nám povědomé i z jiných modelů značky. V mřížce pak vidíme plasticky vyvedené logo výrobce. Design je celkově povedený a může konkurovat i mnohým dražším modelům. Pokud by byl reproduktor delší, našel by své místo klidně i pod televizorem jako alternativa k soundbaru. Minimálně vzhledově by se na to hodil. Rozměry jsou však pouhých 200 x 65 x 60 milimetrů (a hmotnost 715 gramů). Tělo přístroje je vyrobené převážně z hliníku, a tak repráček Solitaire1 můžete klidně nosit třeba v tašce nebo v batohu.

Pod mřížkou se nacházejí dva silné měniče s průměrem 45 mm a souhrnným výkonem 20 wattů, přičemž zvuk je dosti hutný, včetně dunících basů s maximálně eliminovaným šumem. Součástí reproduktoru je i pasivní zářič, jenž pohlcuje vibrace, zachycené uvnitř jeho těla.

LAMAX Solitaire1 směruje převážně na mladší generaci, která samozřejmě tenhle typ produktu ocení nejvíce, ale vzhledem k univerzálnosti designu není věk uživatele ani způsob užití nijak omezen a reproduktor svou práci odvede stejně dobře na večírku, v kanceláři nebo v obýváku rodinného domu.

 

Zvukový obsah je přirozeně možné získávat z různých zdrojů, ale tím primárním je smartphone, což dokazují i další integrované funkce včetně integrovaného mikrofonu, díky kterému můžete reproduktor použít i jako handsfree. Hovory je možné přijímat jedním z tlačítek umístěných na ovladači kruhového tvaru v horní části zařízení. Spárovaný telefon je tak možné mít položený mimo svůj dosah, klidně i několik metrů daleko. Technologie Bluetooth 4.2 umožňuje umístění zdroje zvuku až patnáct metrů od reproduktoru. Kromě bezdrátového připojení je možné i připojení kabelem (AUX).

Pro úplnost je ještě třeba zmínit kapacitu baterie 6 000 mAh s udávanou výdrží 12 hodin přehrávání hudby na jedno nabití, které trvá tři hodiny. Více informací naleznete zde: https://beat.lamax-electronics.com/cz/solitaire1/.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment