Adrenalinové vodní sporty – zábava pro odvážné

Patříte-li k vodomilům, které klasické plavání dávno omrzelo? Kanoistiku, rafting, surfing či vodní lyžování jste už vyzkoušeli a láká vás poznat něco nového? V tom případě je tento článek přesně pro vás! Představíme vám totiž některé méně známé adrenalinové vodní sporty.

Wakeboarding

Jde o vodní sport, který není žádnou novinkou. Vznikl už totiž v 80. letech a jeho kolébkou zrodu je Austrálie. Wakeboarding připomíná něco mezi vodním lyžováním, surfingem a snowboardingem. K jeho provozování potřebujete speciální prkno s úchyty pro nohy (tzv. wakeboard), který se podobá snowboardu. Neobejdete se ani bez helmy a plovací vesty. Zda si oblečete plavky či neopren, záleží pouze vás. Během jízdy je wakeboardista tažen po vodní hladině kabelovým vlekem nebo lodí. Jízdu na wakeboardu si můžete vyzkoušet jak v zahraničí, tak v Česku.

Flyboarding

Pokud se chcete pokochat pohledem na vodní hladinu z ptačí perspektivy, tak zkuste flyboarding. Jedná se o adrenalinový sport spočívající v letu nad vodní plochou díky prknu s tryskami neboli flyboardu. Tento sport je poměrně mladý, vznikl teprve v roce 2011. Jeho tvůrcem je Francouz Franky Zapata.

Aquaskipping

Provozovatele tohoto sportu jen tak nepřehlédnete. Svým pohybem po vodní hladině vám zřejmě připomene vodoměrku. Navíc se skáče na něčem, co připomíná bicykl (ale bez kol). Při aquaskippingu vlastní silou jakoby poskakujete pomocí aquaskipperu, což je bezmotorový hydrofoil. Domníváte-li se, že jde o bláznivou novinku, tak jste na omylu. Počátky aquaskippingu sahají až do roku 1988, kdy německý inženýr Alexandr Sahlin sestrojil aquaskipper!

JetSurfing

Tento adrenalinový sport vznikl v Česku a je velmi mladý. Řadí se k formám motosurfingu. Jedná se o surfování, při němž nepoužíváte klasické surfovací prkno, ale ultralehké prkno se spalovacím motorem (tzv. JetSurf). Přestože v tuzemsku zatím není JetSurfing příliš známý, stačil si již získat mnoho příznivců v zahraničí. Chcete-li si jízdu na JetSurfu vyzkoušet, existuje několik zařízení (např. JETSURF ACADEMY), které od května do září pořádají řadu kurzů.

 

Spread the love

Related posts

Leave a Comment