5 tipů na nejlepší tituly červené knihovny

Snad každá žena se občas ráda zasní při četbě některého milostného románu. Muži pro červenou knihovnu zpravidla nemají příliš pochopení, ale my ženy víme, že špetka romantiky v tištěné formě nezaškodí. Patříte mezi čtenářky milostné literatury a hledáte další titul stojící za přečtení? Máme pro vás 5 tipů na romantické knihy, které se vám jistě zalíbí.

Láska podle Shakespeara

Tato trilogie od Georginy Guthrie vypráví příběh zakázané lásky studentky Aubrey a vysokoškolského učitele Daniela. Jistě vás napadá jedna otázka: „Jak s tím souvisí Shakespeare?“ Za prvé Aubrey studuje jeho dílo, za druhé je příběh protkán úryvky ze Shakespearovy tvorby. Lze ještě dodat za třetí, že vám příběh může trochu připomínat Romea a Julii. V prvním dílu s podtitulem Aubrey a Daniel se seznámíte s hlavními postavami a budete svědkem rozkvětu jejich lásky plné překážek. Druhý díl s podtitulem Marná touhy snaha popisuje utajovaný vztah dvojice z prvního dílu a dočkáte se v něm i trochy erotiky. V závěrečném dílu trilogie s podtitulem Sen noci univerzitní se ve vztahu Abrey s Danielem objevují další komplikace. Zatímco Aubrey chce zničit život nová děkanka, tak se Daniel potýká s ponurým tajemstvím z minulosti. Projde jejich láska závěrečnou zkouškou nebo se jejich vztah rozpadne? Nechte se překvapit.

Slané prokletí

Autorkou románu je Jana Pronská, jejíž doménou je historická milostná beletrie. Ve Slaném prokletí se stanete svědkem osudem zkoušené paní Solnohradu a dědičky solných pramenů Seleiny. Ta je po ztrátě svého milovaného nucena ke sňatku s Arvanem Révainem, který ji opustí ve chvíli, kdy jejich hrad dobije Ctibor Šóša. Jak to se Seleinou nakonec dopadne, když ji Ctibor považuje za příčinu neštěstí, které potkalo jeho rodinu? Osudy nešťastné Seleiny vám odhalí kniha, v níž na vás čeká řada překvapivých zvratů plných milostného náboje.

Šťastní lidé čtou a pijí kávu

Kniha od francouzské spisovatelky Agnes Martin-Lugand vás nejprve zavede do Paříže. Tam bydlí Diane, která provozuje literární kavárnu s názvem Šťastní lidé čtou a pijí kávu. Osud jí přichystá krutou ránu v podobě smrti manžela a dcerky, kteří zahynou při dopravní nehodě. Diane se nedokáže s jejich ztrátou vyrovnat a zcela ztrácí smysl života. Nakonec se pokouší najít útěchu a začít nový život v Irsku, kam se vždy toužil vypravit její zesnulý manžel. V Irsku ji čeká osudové setkání s tajemným fotografem Edwardem.

Čekám zprávu, Bene

Nenáročná a místy vtipná knížka od německé spisovatelky Ildikó von Kürthy popisuje milostné trable jednatřicetileté Annabel, která se po letech vztahu s Bennem začíná nudit. Když se vypraví na dovolenou za svou tetou na Mallorcu, tak pozná Roberta. Zdá se, že její srdce uchvátila láska k její nové známosti. Ukáže se však, že jejímu vztahu s Benem ještě neodzvonilo. Když se o Bena začne zajímat krásná a štíhlá Soňa, tak si Annabel uvědomí hloubku svých citů k Bennovi.

Sázka na mizeru

Co se stane, když vdané ženě poplete hlavu svůdný prostopášník? Čeho všeho je slepě zamilovaná žena schopna? Nejen o tom vypráví román Viktorie Veselé. Hlavní dějovou linku tvoří životní osudy vdané Elvíry, které zkříží cestu poněkud perverzní Medard. Kromě Elvíry poznáte i její svobodnou sestřenici Hanu, která dosud nenašla toho pravého a jejíž vztahy končí vždy nezdarem.

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

One Thought to “5 tipů na nejlepší tituly červené knihovny”

  1. https://zpravyaktualne.cz/
    […] Příspěvek byl převzat ze serveru ČeskýVečerník.cz […]

Leave a Comment