Zeleninové delikatesy ve Vaší kuchyni

Rádi si pochutnáváte na španělských pochoutkách a nedovede si představit otevřít víno, aniž byste měli doma zásobu oliv? S gastro balením olivyVám doma již delikatesy tohoto typu nebudou scházet. Možná jste však doposud o olivách nevěděli některé podstatné informace.

Co jste pravděpodobně netušili o olivách

Olivy jsou plody středozemského stále zeleného stromu, který se jmenuje Olea europaea. Svůj původ olivy nachází v Malé Asii. Olivy dozrávají po odkvětu bílých voňavých květů. Obsahují více než 50% oleje a téměř 40% vody. Olivy se často konzumují nejen pro zpestření chutě vína, ale také při přípravě mnohých masitých a zeleninových pokrmů. Lze o nich říci, že jsou součástí chutné, pestré a vyvážené kuchyně obyvatel přímořských států, avšak své pevné místo nachází také v české gastronomii. Pravděpodobně jste se v obchodech setkali se dvěma druhy oliv. Všeobecně se totiž rozeznávají dva druhy oliv a to zelené a černé olivy. Pravděpodobně jste však doposud neměli tušení, že černé olivy jsou skutečně dozrálé zelené olivy patřičného druhu. Další zajímavostí je, že tzv. druhové olivy jsou přednostně určeny ke konzumaci jako plody, zatímco olivy bez druhového označení by se měly používat k druhotnému zpracování v podobě oleje, kosmetických přípravků apod. V internetové prodejně společnosti BMC Brno www.bassta.cz/produkty/najdete olivy značky Bassta.

Pochutnejte si na zeleninových delikatesách

V tomto e-shopu lze za výhodnou cenu koupit také různá gastro balení zelenina. Kromě gastro balením se zeleninou jako je chřest, hrášek, cizrna či kukuřice můžete Vaši špíži v kuchyni vybavit také španělskými zeleninovými delikatesami. Skutečnou slast ucítíte na jazyku při ochutnání kapary ve slaném nálevu, papriček Jalapeňos nebo zeleného pepře ve slaném nálevu.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment