Zdravá výživa aneb jak začít lepší život

Trápí vás zažívací problémy, jste často unavení či bojujete s nějakým tím kilem navíc? Vaše tělo vám nejspíše naznačuje, že není vše úplně v pořádku a možná je na čase zamyslet se nad tím, jak změnit svůj životní styl. Méně stresu (to se snadno řekne, víme), více spánku (stejná pohádka…) a zdravá výživa (no to ještě chybělo). Výmluvy a výmluvy, proč to nejde, toho už bylo dost, nemyslíte? Zdravá výživa neznamená přece živit se semínky, ovesnou kaší a na přilepšenou si dát mísu zeleninového salátu (bez dressingu samozřejmě). Ne, ne, ne, zdravá výživa může být přesně tak zdravá jako chutná. Nemusíte vše od základu měnit, stačí jen upravit některé složky vaší stávající potravy a uvidíte ten rozdíl.

více v článku...

Když bez sladkého už život nebude, jak býval…

Ano, cukry, ty milované a proklaté cukry. Chuť na sladké je stará jako lidstvo samo a boj s touto chutí je často marnější než marný. Proč se ale sladkého zcela vzdávat, pro není žádný důvod. Stačí cukry omezit nebo nahradit nějakou zdravou formou. Zkusili jste čekankový sirup nebo sladilo z čekanky? Ne, pak určitě víte, co bude první položka na vašem nákupním seznamu v nové, zdravější éře vašeho života. Někdy opravdu stačí pár malých změn a účinek bude významný a hlavně, nenechá na sebe dlouho čekat.

Vynechejte sladké pití

Jedna rada závěrem, pokud pijete sladké pití, začněte tím, že ho omezíte nebo ideálně vynecháte. Dále si ponechte v jídelníčku nějaké sladké pochutiny, ale sladké nápoje odbourejte a nahraďte je čaji či vodou ochucenou o nějaké přírodní sirupy. I zde můžete využít čekankový sirup a doplnit o citronovou šťávu, získáte tak přírodní chutný nápoj s minimem kalorií a cukrů. V dalších krocích teprve začněte odbourávat ostatní nadbytečné cukry, postupně vám totiž méně sladká chuť přijde stejně tak přirozená a dobrá jako byla dříve ta extrémně sladká, na jakou jste byli zvyklí.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment