Zážitková turistika pro muže

Dvacáté první století se často nazývá stoletím neomezených možností. A to platí i v cestovním ruchu – nejlepším ukazateli stavu ekonomiky dané země. V poslední době se objevil zcela nový trend – zážitková turistika. A tento článek má dokázat, že ani naše malá zemička není v tomto ohledu sto let za opicemi. Zajímá vás, jaké jsou možnosti zážitkové turistiky pro muže?

Kurzy vaření piva

zazitkova-turistika-pro-muze-vareni-pivaNěkolik menších soukromých pivovarů nabízí unikátní kurzy vaření piva. Pod dohledem kvalifikovaného sládka si uvaříte vlastní pivo, naučíte se něco o výrobě piva a dokonce po absolvování kurzu budete moci vařit pivo vlastní, domácí. Kurzy zahrnují i výuku nutné legislativy. Po ukončení kurzu tak budete moci svým přátelům nabídnout vlastnoručně uvařené pivo s originální vámi vymyšlenou značkou.

Letecký simulátor

Toužili jste být v mládí pilotem nebo prostě jen chcete vidět to, co normálně mohou zahlédnout jen ptáci vysoko na obloze? Není nic jednoduššího než vyzkoušet letecké simulátory. Na výběr máte z trenažerů letadla, vrtulníku a stíhačky. Celý „let“ trvá dle typu kurzu od dvaceti minut do jedné hodiny a můžete si vyzkoušet i přistání na Vámi zvoleném letišti. To vše pod dohledem zkušeného pilota.

Simulátor bagrování

zazitkova-turistika-pro-muze-simulatorPopelář, bagrista, kosmonaut, indián a rytíř. Těmito období „vysněných profesí“ si prošel snad každý kluk. A trenažery práce s bagrem Vám mohou jeden z těchto dětských snů splnit. Stačí si koupit kurz bagrování, projít teoretickou přípravou a pak si zabagrovat na speciálně upraveném hřišti.

Větrný tunel

Létání, dlouho nedostižná meta lidstva, kterou se konečně podařilo alespoň trochu pokořit. Větrné tunely umožňují opravdový prožitek létání. V tunelu proudí vzduch průměrnou rychlostí 270 km/h a Vám tak stačí jen vykročit ze dveří a položit se do proudu. Díky odborné instruktáži se navíc můžete naučit svůj let regulovat a řídit. Lety trvají dle Vašich peněžních možností od tří minut do jedné hodiny.

Únik z místnosti

Intelektuálněji a dobrodružněji založeným mužům se jistě bude líbit další nabídka – reálná úniková hra. Pojďte naživo zažít hru, kterou normálně hrajete jen na počítači! Princip spočívá v tom, že jste zavření v místnosti a máte se do časového limitu dostat ven. Klíč je ukrytý kdesi na hrací ploše a vy máte spoustu indicií jak ho najít. Povede se Vám dostat ven, než bude pozdě?

Sečteno a podtrženo, chcete – li si odpočinout od shonu všedního života a toužíte přitom zažít něco jiného, je pro vás tohle to pravé!

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment