Zahrajte si na Bonda! Tipy na špionážní techniku, kterou upotřebíte

Máte v oblibě příběhy o neohroženém agentovi 007? Fascinovali vás vždy zlepšováky vynálezce Q a toužili jste si je vyzkoušet? V tom případě pro vás máme skvělou zprávu. Váš sen není zcela nesplnitelný, takže si klidně můžete zahrát na Boda. Místo fiktivních vynálezů si však lze vyzkoušet skutečné vychytávky. Reálnou špionážní techniku totiž nevyužívají pouze tajné služby, mnohá zařízení lze upotřebit také v domácnostech a firmách (např. pro zvýšení bezpečnosti nemovitostí a dalšího majetku). Dokonce některé druhy špionážní elektroniky neslouží k praktickým účelům, ale jsou čistě pro zábavu.

Praktická špionážní technika

Špionážní technika zahrnuje jak odposlouchávací a sledovací zařízení, tak rušičky signálu či detektory štěnic a skrytých kamer. Tyto výdobytky techniky jsou částečně dostupné veřejnosti a lze koupit např. v e-shopech. Zpravidla je používají soukromí detektivové a bezpečnostní agentury, ale špionážní technika se hodí i do běžné domácnosti. Pomocí skryté kamery si můžete zabezpečit dům či byt. Sledovací zařízení používají také žárlivci pro zjištění partnerčiny nevěry, nimrodi zase využívají fotopasti ke sledování zvěře.

Mezi sledovací zařízení patří i minikamery umístěné pod středové zpětné zrcátko automobilu. Vlastnictví minikamery oceníte při dopravní nehodě, kdy pořízený záznam pomůže určit viníka.  Rovněž se hodí mít couvací kamery, které vám usnadní couvání vozidlem (např. při zhoršených světelných podmínkách). Před použitím špionážního zařízení je nezbytné se seznámit s platnou legislativou, která se na užívání špionážního technického vybavení vztahuje.

Špionážní technika pro zábavu a volný čas

Součástí špionážní techniky jsou i různé gadgety a zařízení pro zábavu a volný čas. Kupříkladu si můžete pořídit speciální sluneční brýle, které vám umožňují vidět dění za vašimi zády. Využijete je třeba při sportu nebo chcete-li se ujistit, že nejste nikým sledováni. Některé druhy speciálních brýlí jsou uzpůsobeny také pro noční vidění. Rovněž lze pořídit taktické brýle ochranou funkcí, které využijete jak při střelbě z ostrých zbraní, tak při provozování airsoftu či paintballu.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment