Přijďte si pochutnat! Květen patří festivalům gastronomie

Důvodem k podniknutí výletu mimo domov existuje celá řada. Může jít o touhu po poznání historických a kulturních památek. Motivací je rovněž objevování přírodních krás. U mnohých lidí je důvodem k výletu i láska k aktivnímu sportu a koníčky jako cyklistika či nordic walking. Velmi příjemnou motivací k výletu jsou gurmánské zážitky. Přemýšlíte, kde si skvěle pochutnáte na dobrém jídle a ochutnáte vynikající pití? Místo návštěvy restaurace se vydejte na některý gastronomický festival. Máme pro vás pár tipů na skvělé akce pro všechny milovníky dobrého jídla a pití.

Výprava za vínem

Pokud patříte k milovníkům vína, vypravte se do Nového Šaldorfu poblíž Znojma. Od 19.5. do 20.5. se zde koná akce s názvem Otevřené Modré sklepy. Během akce můžete kromě degustace vín ochutnat domácí paštiky. Rovněž vás čeká doprovodný kulturní program.

Kam na pivo? Třeba do Přerova!

Pivaři jistě rádi navštíví některý z pivních festivalů. Jeden z nich se koná 20.5. na přerovském Výstavišti. Můžete se těšit na více něž 40 druhů piva známých i méně známých pivovarů. Součástí přerovských pivních slavností jsou různé grilované pochoutky. Samozřejmě vás čeká i doprovodný program v podobě koncertů známých kapel a interpretů.

Za kuchyní M. D. Rettigové do Litomyšle

Chcete-li si pochutnat na specialitách tradiční české kuchyně, tak se vypravte do Litomyšle. Ve dnech 20.5. a 21.5. se tu konají již tradiční Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové. Letošním hlavním tématem jsou Knedlíky a šmorny. Kromě ochutnávky nejen tematických specialit se můžete těšit na večerní irský hodokvas. Rověž se můžete zúčastnit kuchařského kurzu a rozšířit si tak své kulinářské obzory.

Ráj gurmánů najdete i v Kroměříži

Za gurmánskými zážitky se stojí za to vypravit i no Kroměříže, kde se od 26.5. do 28.5. koná MORAVIA QUALIVO FOOD FESTIVAL. Téma letošního ročníku zní: Jak vařily naše babičky tak trošku v moderní úpravě.  Potěšeni budou tedy zvláště milovníci tradiční české a moravské kuchyně.

Chcete poznat cizí chutě? Vydejte se do Liberce!

Pokud vás zajímá zahraniční kuchyně a láká vás poznávat cizí chutě, vypravte se do Liberce na BOSCH FRESH FESTIVAL. Akce se koná od 27.5. do 28.5. a zúčastní se jí kuchařské hvězdy jako je třeba Zdeněk Pohlreich.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment