Výhody dřeva jakožto stavebního materiálu

Ke stavbě obydlí využívali dřevo všichni naši předkové. Ani dnes tomu není jinak a lidé tento materiál používají hlavně z několika jednoduchých důvodů. Pokud se ještě stále rozhodujete, zdali je dřevostavba na klíč pro vás tím pravým, podívejte se na hlavní přednosti, které jsou srovnatelné, nebo dokonce lepší oproti jiným stavebním materiálům. 

Přírodní vzhled a ekologické řešení

Planetu zatěžujeme každý den. Ať už je to při cestě do práce, kdy využíváme automobily nebo veřejnou dopravu, či během dne při používání plastových obalů. Dům je poměrně velkou a dlouhodobou investicí, takže se vyplatí přemýšlet nad tím, z jakých materiálů jej hodláte vytvořit.

Dřevo je ekologickou variantou, protože jsou třeba jen minimální náklady na jeho zpracování. Dřevo navíc přirozeně dýchá, takže není zdravotně závadné a vy uvnitř svého domu budete žít v příjemném prostředí a harmonii. 

Příjemný interiér

V případě zděného domu je třeba stěny vymalovat, případně tapetovat nebo použít jiný způsob, jak bydlení zútulnit. U některých dřevostaveb, kde je v interiéru dřevo viditelné, si s takovou prací nemusíte dělat starosti. Jednoduše si tak zařídíte příjemné rustikální prostředí, kde vynikne originální struktura dřeva, včetně suků a dalších rádoby nedokonalostí.

Dřevo lze použít téměř kdekoli

Plánujete přistavět garáž, terasu, pergolu nebo další z těchto objektů? Můžete je sladit s domem a vytvořit ze stejného dřeva. Dřevostavby zapadnou nejen do horských oblastí, ale i do města, pokud je vhodně zvolený design a celkové provedení. 

Materiál, který můžete recyklovat

Ať už je důvod demolice jakýkoli, v případě dřevěného domu si nemusíte dělat starosti s tím, co bude s materiálem. Dřevo se běžně recykluje, a poté používá k jiným účelům. Z domu, který postrádá využití tak potenciálně může vzniknout ještě spousta dalších výrobků.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment