Vše o Vysokých Tatrách. Co vidět a kde se ubytovat?

Vysoké Tatry se každým rokem těší z obrovského množství turistů, kteří do těchto končin zavítají. Lidé dnes touží spíše po horách a přírodě než po slaném moři a písku, který se ocitne po jednom odpoledni na pláži doslova všude. V případě, že chcete také prozkoumat čistou a neponičenou přírodu, Vysoké Tatry jsou rozhodně skvělou volbou, kam se o víkendu vydat. A abyste o této oblasti něco věděli a nechodili s prázdným itinerářem, prozradíme vám to, co potřebujete vědět. 

Ze všeho nejdříve je třeba říct, že Vysoké Tatry lákají nejen turisty z Česka a Slovenska, ale také turisty z dalších koutů světa. Důvodem není jen příznivé počasí ve Vysokých Tatrách ani velké množství ubytování ve Vysokých Tatrách, důvodem jsou zdejší krásná místa, která se zkrátka musí vidět na vlastní oči. 

Ptáte se, co se musí vidět na vlastní oči? Tipů máme hned několik. Tak si vezměte do ruky tužku a papír a napište svůj itinerář. 

Lomnický štít

Pokud chcete zdolat některý ze zdejších vrcholů Vysokých Tater, měli byste zdolat Lomnický štít, což je nejvyšší štít zmiňované přírodní slovenské oblasti. Pokud se dostanete až na samotný vrchol, čekají vás skutečně nádherné výhledy, které budou doplněny skvělou kávou, kterou si můžete dát ve zdejší kavárně. Pokud jdete s rodinou, zážitkem bude pro děti lanovka, kterou sem vyjedete. 

Chodník korunami stromov

V současné době se v horských oblastech začínají rozšiřovat a stavět stezky korunami stromů, na Slovensku tedy chodníky korunami stromov. Jedná se o hezky strávený čas v lesích, které můžete vidět z ptačí perspektivy. Jedná se většinou o vyhlídkové věže, které jsou vysoké několik metrů a z jejichž vrcholů vede dolů tobogán, který můžete při cestě zpět vyzkoušet. 

Kde se ubytovat

Jak již bylo zmíněno, ve Vysokých Tatrách najdete velké množství ubytování, které si lze zarezervovat. Doporučujeme zejména Grandhotel Praha ve Vysokých Tatrách. Případně vám s výběrem ubytování může pomoct cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment