Voldemortův původ

Tom Marvolo Riddle se narodil 31. prosince 1926 a zemřel 2. května 1998 během druhé světové kouzelnické války, později známý jako Lord Voldemort, případně jako Vy-víte-kdo, Temný pán nebo Ten-který-nesmí-být-jmenován, byl anglický čaroděj dvojí krve v knihách o Harrym Potterovi.

Voldemort byl považovaný za nejmocnějšího a nejnebezpečnějšího temného čaroděje všech dob. Jako jediné dítě a syn Toma a Merope Riddleových (rozené Gaunt) byl Riddle vychováván v mudlovském sirotčinci Wool’s Orphanage poté, co ho a jeho matku otec opustil.

Merope Gaunt byla čarodějka a potomek Salazara Zmijezela, jednoho ze zakládajících členů Školy čar a kouzel Bradavic. Otec Toma, tedy Voldemorta, byl mudla, což Tom nemohl přenést přes srdce, a proto se rozhodl přijít s novým a děsivějším jménem. Lord Voldemort.

Máte zájem dozvědět se více o fascinujících tématech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Podívejte se na náš blog, kde najdete další informace. Můžete například zjistit, proč různé formy vzácného opálu dělají svět krásnějším nebo proč je ametyst tak přitažlivý.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment