O Velikonocích neseďte doma. Máme tipy na výlet!

Před vámi je prodloužený velikonoční víkend a vy nevíte, jak s volnými dny naložit? Bylo by škoda prosedět Velikonoce u televize, vypravte se za zábavou i poznáním. Máme tipy na zajímavé velikonoční výlety. Nudit se rozhodně nebudete.

Velikonoce na Veselém Kopci

Od 14.4. do 17.4. (vždy od 9 do 16 hodin) se v Souboru lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci koná výstava s ukázkou zdobení velikonočních kraslic, pletení pomlázek i pečení velikonočního pečiva s názvem Velikonoce na Veselém Kopci. Kromě shlédnutí výstavy s ukázkou výroby velikonočních předmětů si rovněž můžete s dětmi zahrát tradiční jarní hry (např. tlučení špačků) a doprovodný program s hudbou.

Křepelčí hody v Zámeckém statku v Újezdu nade Mží

Pokud patříte mezi gurmány, jistě oceníte akci konanou v sobotu 15.4. od 10 do 18 hodin v Újezdu nade Mží. Konají se zde totiž křepelčí hody, ale kromě dobrého jídla vás čeká i bohatý kulturní program a řemeslný jarmark. Děti se mohou těšit např. na šermířské turnaje, divadelní pohádky či prohlídku farmy s mnoha zvířátky. V prostorách zámku je čeká velikonoční výstava i kreativní dílna.

Velikonoční experimenty v Brně

VIDA! Science centrum v Brně si připravilo méně obvyklý velikonoční program. V pátek 14.4. se zde koná od 10 do 18 hod. Velikonoční experimenty. Místo tradičního zdobení vajíček budou malí i velcí svědky řady zajímavých pokusů s vejci. Dozvíte se např. jak postavit vejce na špičku nebo jak vyrobit stříbrné vejce.

Večerní koupání ve Velkých Losinách

Chcete si zaplavat a dopřát si chvilku ve dvou bez dětí? V tom případě navštivte Velké Losiny, kde si dne 15.4. v tamních lázních můžete dopřát prodloužené večerní koupání až do 22:30 hod. Těšit se můžete nejen na příjemně teplou vodu, ale čeká vás např. i finská a parní sauna. Jde o skvělou příležitost k prožití romantického večera ve dvou.

Výlet za tulipány do Buchlovic

Zámek Buchlovice jistě nadchne milovníky květin. Od 13.4. do 17.4. (vždy od 9 do 16 hod) totiž zavládne v zámku Tulipománie. Jedná se o výstavu tulipánů, při níž můžete vidět i Rembrandtovy tulipány.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment