Velikonoce jsou za dveřmi! Jak stylově vyzdobit byt?

Štěbetání drobného ptactva a rozkvétající příroda nás přímo ponoukají k zahájení příprav na svátky jara. Pokud jste s velikonoční výzdobou svého příbytku ještě nezačali, tak máme už nejvyšší čas pustit se do díla. Vždyť Velikonoce už jsou za dveřmi. Nevíte, jak stylově vyzdobit dům či byt? Poradíme vám.

Zelené velikonoční osení

Originální a jednoduchou velikonoční výzdobu vytvoříte ze vzrostlého velikonočního osení. Můžete si jej zasadit (např. do vaječné skořápky) nebo koupit již vzrostlé. Jeho dominující svěží zelenou barvu doplňte vlastnoruční zapichovací dekorací do květináče.

Velikonoční zapichovátka do květináče

Existuje řada způsobů, jak velikonoční zapichovátko do květináče vyrobit. Představíme vám dva z nich.

Quillingové kytičky

K výrobě zapichovátek potřebujete špejle, nůžky, seřezávací nůž, pravítko, tužka, lepidlo a barevný papír. Nejprve vezmete několik barevných listů papíru formátu A4. Na každém z nich si odměříte a tužkou označíte cca 5 mm široké a cca 25 cm dlouhé proužky, na které papír následně rozstříháte. Celkové množství papíru je individuální a závisí na množství vyráběných zapichovátek i náročnosti vytvářeného motivu. Pro začátek si nastříhejte proužky z 5 listů A4 (každý jiné barvy).  Pak si z jedné špejle vyrobíte jednoduchou pracovní pomůcku k natáčení papírových proužků. Vezmete špejli  a na jejím vršku provedete opatrně zářez seřezávacím nožem. Následně do zářezu vložíte jeden konec papírového proužku, který kolem špejle obtočíte. Druhý konec proužku přilepíte k obtočené části lepidlem. Tímto způsobem vyrobíte z papírových proužků kolečka. Jednoduchou quillingovou kytičku vytvoříte tak, že po obvodu kolečka přilepíte několik jinak barevných koleček. Obvodová kolečka můžete prsty tvarovat (např. do tvaru slzy, čtverečku či oka). Vzniklé kytičky přilepíte ke špejlím a dekorační zapichovátka jsou hotová.

Plastové slepičky

Jde o dekoraci velmi snadnou na výrobu. K vytvoření jedné slepičky potřebujete plastovou lžičku, lepidlo, nůžky, tužku, bílý papír, černou lihovou fixu, kulatý vatový tampónek nebo bílé kolečko z plsti, kousek červené plsti. Nejdříve si na papír tužkou nakreslíte křídla, která vystřihnete. Pak mezi dvě vatová či bílá plstěná kolečka přilepíte křídla na držadlo lžičky. Z červené plsti vystřihněte hřebínek a malý trojúhelníček (znázorňuje slepičí zobáček). Na vršek vypouklé části lžičky nalepte hřebínek, doprostřed nalepte trojúhelníček. Nakonec fixou nakreslete očička a slepička je hotová.

Originální velikonoční vajíčka

Nedílnou součástí velikonoční výzdoby jsou kraslice, které můžete ozdobit řadou způsobů. Jednou z možností je pokreslit vejce lihovou fixou. Rovněž můžete vejce omotat barevnými bavlnkami, které přilepíte tavnou pistolí. Ryze přírodní cestou barvení je např. povařit vejce ve vodě se žlutými či červenými cibulovými slupkami. Netradiční metodou je barvení vajec lakem na nehty, který nakapete do vody a promícháte špejlí. Čím více barev přidáte, tím zajímavějšího a duhovějšího efektu docílíte. Následně na chvíli ponořte vejce do vody s lakem. Po vyjmutí nechte barvu zaschnout.

 

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment