Valentýnská výzdoba nemusí být kýč! Jak vyzdobit byt?

Svátek všech zamilovaných se kvapem blíží a vy tápete nad volbou vkusné valentýnské výzdoby? Oživte váš byt špetkou romantiky, která rozhodně nemusí být kýčovitá. Máme pro vás připraveno pár tipů na valentýnské dekorace. Inspirujte se a pusťte se do zdobení.

Základem výzdoby jsou srdce a květiny.

Nejznámějším symbolem lásky je srdce, které by ve valentýnské výzdobě rozhodně nemělo chybět. Vkusným a jemným dekoračním prvkem je např. srdce z proutí či pedigu.

Nedílnou součástí výzdoby jsou také květiny, které mají být řezané, hrnkové či v květináči. Značí totiž živou lásku a radost ze života. Nehodí se příliš sušené květiny, které odkazují ke smrti a zániku lásky. Tradiční květinou symbolizující lásku je rudá růže. Na Valentýna se při výzdobě používá nejčastěji. Další možností jsou červené tulipány, které značí vášnivou lásku. Méně tradiční jsou na Valentýna orchideje nebo gerbery, jejichž krása ozvláštní valentýnskou výzdobu interiéru. Velmi zajímavě působí květina umístěná v průhledné váze, do níž vložíte gelové vodní perly.

Ozdobte vypínače, okna či stěnu

V současnosti často využívaným dekoračním prvkem jsou samolepky, kterými vyzdobíte vypínače, stěny nebo okna. Pro valentýnskou výzdobu můžete zvolit jak srdcovou či květinovou samolepku,
tak nápis (např. LOVE).

 S červenou a růžovou to nepřežeňte!

Valentýnská dekorace nemusí být pouze červená nebo růžová. Vhodnější je kombinace vzájemně se doplňujících barev. Obohaťte výzdobu třeba o zelené a bílé prvky. Červené dekorace nevynechejte, ale šetřete jimi.  Interiér nebude přehlcen červenou, jejíž přemíra působí agresivně. K výzdobě postačí např. červený ubrus a rudé růže. Zvolíte-li ostatní ozdobné prvky v jiné barvě, červená dekorace lépe vynikne.

S Valentýnem se kromě červené barvy pojí i růžová. Ta působí romanticky, ale vždy se do interiéru nehodí. Navíc růžová ve větším množství vyvolává kýčovitý a infantilní dojem. Vkusnou dekorací jsou např. květiny v růžových vodních perlách či růženínový svícen na čajovou svíčku.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment