Ukliďte si v rodinném archivu, pomůže digitalizace VHS kazet

Máte doma stohy fotografií ještě z dob vašich pradědečků a prababiček? V policích vašich knihoven je více starých VSH kazet než knih? Možná je na čase udělat si ve věcech trochu pořádek. Víte, často se říká, že pokud chcete změnit svůj život, musíte začít především u sebe a tohle všechno k tomu patří. Pravdou je, že VHSkám už odzvonilo. Kdo z nás vůbec doma ještě má videopřehrávač? Já už ani neznám nikoho v okolí, kdo by ho měl, ale kazet v domech a bytech vídám stále hodně. Vzpomínky na nich uložené jsou samozřejmě velmi cenné, nemáte-li si je ale jak přehrát a vše si připomenout, pak jejich hromadění nemá větší smysl. Dnes bude tedy řeč o digitalizaci VHS kazet, která může velmi snadno přeměnit staré zaprášené kazety v oživené vzpomínky.

Převod VHS kazet na modernější nosiče

Vezměte celou svou sbírku VHS kazet a nechte je všechny převést na DVD či pevný disk. Převod VHS kazet není nic složitého, když si zvolíte odbornou firmu, která má kvalitní vybavení. Cena se obvykle odvíjí od délky záznamu a můžete si dokoupit i potisk DVD a obalů na ně. V této formě pak lze snadno podobné DVD použít jako originální dárek pro někoho z vašich blízkých.

Dárek pro každého

Čeká vás nebo vaše rodiče výročí svatby? Pak právě DVD vytvořené pomocí digitalizace VHS kazety může být tím nejhezčím dárkem. Narodí se vám v nejbližších dnech vnouče? Darujte DVD plné vzpomínek na dětství vašeho syna či dcery, ať mohou při výchově svých dětí sledovat jací byli oni sami kdysi dávno.

Kromě pořádku na policích a v knihovnách tak získáte mnohem víc. Dny se krátí, stmívá se brzy, pustit si občas některou z vašich dávných nahrávek se může stát příjemným rodinným rituálem pro dlouhé podzimní a zimní večery nebo zpestřením leckteré rodinné oslavy.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment