Tipy na skvělé cloudové aplikace, které jistě oceníte

Cloud (česky oblak) je fenoménem dneška. Patrně jste o něm už slyšeli a s velkou pravděpodobností ho i používáte, aniž si tuto skutečnost uvědomujete. Kde se s cloudem setkáváte? U sociálních sítí, e-mailových služeb nebo třeba fotobank. Cloud je vlastně síť serverů, jejíž využití je úzce spojeno s Internetem. Běžným uživatelům poskytuje online služby či virtuální úložiště dat, vývojářům zase platformu pro tvorbu aplikací.

Představíme vám pár více i méně známých cloudových aplikací, které se vám mohou hodit a jejichž funkce jistě oceníte. Jejich používání vám usnadní život.

Cloudové úložiště dat

Chcete-li ukládat a sdílet data, potřebujete vhodné úložiště. Existuje jich celá řada, které tedy zvolit?

Google Drive

Velkou předností tohoto úložiště je velikost bezplatného prostoru. Máte k dispozici 15 GB zdarma. Google Drive je ideální pro uživatele dalších Google služeb. Za poplatek získáte až 30 TB prostoru.

Dropbox

Po registraci vám poskytne 2 GB prostoru zdarma. Velikost bezplatného prostoru si můžete navýšit až na 20 GB (např. propojením Dropbox účtu se sociálními sítěmi či doporučováním nových uživatelů). Za poplatek získáte 1 TB prostoru.

Poznámky a úkoly

Potřebujete si zapsat pár poznámek, abyste na nic důležitého nezapomněli? Využijte cloudovou aplikaci, která vám umožní mít poznámky dostupné odkudkoliv na PC, tabletu i mobilu.

Evernote

Jde o skvělý prostředek na zapisování poznámek a jejich organizaci. Snadno se ovládá. Existuje v bezplatné i placené verzi.

Trello

Jedná se nástroj pro organizaci práce i volného času, umožňuje tvorbu zaškrtávacích seznamů na úkoly či vytváření nástěnek. Umožňuje připojení souborů z Dropboxu i Google Drive. Je zdarma.

Aplikace pro sport

Cloudové aplikace využijete nejen při práci, ale rovněž ve volném čase  (třeba při sportu).

RunKeeper

Tuto mobilní aplikaci ocení všichni běžci. Umožňuje vám evidovat tréninky, měřit rychlost a překonané převýšení, dokonce vám i vykreslí tréninkovou trasu na mapě.

Sports tracker

Aplikace je velmi populární v Česku. Využijete ji při provozování nejrůznějších sportů a je zdarma.

 

 

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment