Teplo domova zajistí kvalitní kotle na tuhá paliva

Zima už začíná pořádně vystrkovat své mrazivé růžky a v našich domovech si rádi dopřejeme příjemné teplo. Tepelný komfort sice znamená pro každého jinou teplotu, nicméně mrznout doma asi nechce nikdo. Jak si zajistit příjemné teplo bez zbytečně přemrštěných nákladů a zároveň častého přikládání a péče o stálý oheň v krbu? Řešením jsou právě kvalitní kotle na tuhá paliva. Stačí si vybrat ten pravý pro vaše potřeby a velikost vytápěného prostoru.

Kotle na dřevo jako stará dobrá klasika

Dřevo je pro většinu lidí stále tím nejlepším topivem, práce s ním je příjemná a čistá. Dřevo jako takové i velmi dobře vypadá, když jej máte vyskládané kolem domu nebo i v prostoru u kamen či kotle, to bývá jeden z důvodů, proč zákazníci volí právě kotle na dřevo. Skalní vyznavači tohoto typu vytápění dokonce tvrdí, že dřevo dokáže produkovat jiné a příjemnější teplo než třeba uhlí. To si netroufáme soudit, ale faktem je, že dřevo jako materiál je velice příjemné a spojení s přírodou je zde evidentní. Konkurentem mohou být kotle na pelety, ty svou povahou dřevo velmi připomínají, jsou všude k dostání, a pokud koupíte kvalitní pelety, budete si relativně dlouhou dobu užívat teplo, protože dobře vyrobené pelety hoří pomalu a dlouho.

Čím se při výběru kotle řídit

Hledáte kotel na tuhá paliva, tím jste si již jisti, ale jaký vybrat, aby zajistil dostatek tepla pro všechny místnosti v domě či bytové jednotce vícegeneračního domu? Údaje, které vás budou zajímat, bude zejména výhřevnost kotle. Mnozí výrobci přímo uvádějí, jak velký prostor dokážete s daným typem kotle vytopit. Nechte si poradit od oborníků, abyste si s minimem práce zajistili dostatek tepla. Vždy se odrážejte od toho, jak často budete v kotli topit, něco jiného je vytápění chaty či chalupy jednou za měsíc a zcela jiná otázka je v případě, kdy hledáte kotel na tuhá paliva pro každodenní topení. Zde vás skutečně bude obtěžovat, když byste měli několikrát za noc vstávat a přikládat, abyste v domě v zimních měsících nemrzli.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment