S trvalou depilací konečně budete mít hladké tělo bez chloupků

Plavková sezóna již sice pomalu končí, to však neznamená, že byste nemohli udělat něco pro svůj vzhled. Vždyť žena by měla být krásná a upravená hlavně kvůli sobě, ne kvůli ostatním mužům. Abyste měla přes zimu klid od pravidelného holení, zkuste trvalou depilaci!

Epilace nebo depilace?

Rozdíl mezi epilací a depilací je jednoduchý, přestože se tato dvě podobná slova velmi často pletou. Depilace je proces, při kterém se odstraní z pokožky pouze viditelné části chloupku. To znamená, že pomocí depilace chloupek oholíte, ale nezbavíte ho jeho kořínku. Největší výhodou depilace je, že je bezbolestná a můžete tak mít ihned hladkou pokožku. Nicméně, hladká pokožka trvá jen do té doby, než chloupky znovu narostou, což může v závislosti na rychlosti jejich růstu trvat přibližně dva až tři dny. Oproti tomu epilace odstraní celý chloupek i s jeho kořínkem, má tedy déletrvající efekt, který vydrží až několik týdnů. Některé způsoby epilace jsou ale bolestivé a je po nich potřeba nechat pokožku alespoň chvíli zregenerovat. Pokud však budete podstupovat epilaci pravidelně, vaše chloupky budou dorůstat mnohem pomaleji a zřídnou.

Způsoby depilace a epilace

Mezi depilační techniky patří například holení, použití depilačních gelů nebo chemická depilace. Mnohem lepším řešením je však využít epilační techniky. U mnohých z nich jde o epilaci, ačkoliv mají v názvu slovo depilace. Velmi oblíbenými jsou brazilská depilace i depilace cukrovou pastou v Praze a okolí. Brazilská depilace se depilace intimních partií a nejčastěji se pro ni kvůli praktičnosti využívá právě již zmíněná cukrová pasta. Dalšími způsoby epilace jsou použití epilačního strojku nebo všem jistě známé voskové pásky. Zdaleka nejefektivnějším řešením s nejdéle trvajícím efektem je ale laserová epilace, která nabízí trvalé odstranění chloupků. Jde o odstranění chloupků laserem, někdy se mu také říká fotoepilace, kdy je energie laseru vstřebávána melaninem obsaženým v chloupku, až se chloupek, přilehlý vlasový kořínek a cévky, které ho vyživují, ohřeje natolik, že se zničí. IPL epilace ovlivňuje pouze chloupek a vlasový kořínek, nemá tedy žádný vedlejší negativní účinek. Pro svou šetrnost je laserová epilace proto vhodná i na odstranění chloupků v obličeji.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment