Průmyslové těsnění a hadicové spony – lety prověřená kvalita

V nejrůznějších průmyslových odvětvích, ale i pro nejrůznější podnikatelské subjekty zabývající se údržbou či realizací staveb hraje kvalitní průmyslové těsnění a s tím související produkty vcelku zásadní roli. Bez kvalitních produktů nelze zajistit dokonalý výsledek, a to si mnohé firmy uvědomují a kvalitní partner je pro ně roven ceně zlata. Zejména v dnešní době, kdy dodávky váznout a často je velký problém s časným dodáním jednotlivých komponentů či celých zakázek je důležité sehnat firmu – dodavatele, který dokáže zajistit včasné a kompletní dodání a za kvalitou svých produktů si stojí. V případě těsnící techniky zahrnující nejrůznější pevnostní spony a těsnění tomu není jinak. Společnost Temax je dlouholetou stálicí na trhu a nabízí široký sortiment průmyslového těsnění té nejlepší kvality.

Pevnostní spony, bez kterých se projekt neobejde

Jedny z nejvyužívanějších pevnostních spon jsou tzv. hadicové spony určené pro vysokou zátěž. Lze je použít na všechny druhy plastových, pryžových, sacích i odsávacích a tlakových hadic. Speciální systém kloubových zámků upevňovacího šroubu zaručí 10x vyšší upínací sílu než u klasických šnekových spon. Jejich použití je velice snadné a lze je utáhnout běžným maticovým či nástrčným klíčem, protože konstrukce hlavy šroubu má tvar klasického šestihranu. Hadicové spony jsou vyráběné v ucelené rozměrové řadě a díky vysoké upínací síle a dlouhé živostnosti jsou oblíbené napříč jednotlivými odvětvími. Často jsou využívány jako náhrada za armování.

Oblíbené průmyslové těsnění v podobě teflonových pásek

Velmi oblíbeným typem průmyslového těsnění jsou teflonové pásky. Existují v podobě pásek na vodu, plyn či průmyslové. Teflonové pásky jsou chemicky inertní a lze je použít k utěsnění většiny typů závitových kovových a plastových trubek a šroubů. Nereagují s párou, vodou, chladivy, kyselinami, vzduchovými palivy, ale ani alkáliemi, čpavkem, propanem, butanem, žádnými ředidly, dusíkem ani kyslíkem.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment