Proč si nechat pojistit svou domácnost?

I když se pojištění všeho druhu stává pomalu samozřejmostí pro každého občana, stále mnoho lidí si říká, že je vlastně zbytečné. Ale ti dělají obrovskou chybu, neboť nemohou předvídat nešťastné události včetně jejich následků. Pokud pak například přijdou při živelné katastrofě o střechu nad hlavou, vyjma rodiny nebo známých jim prakticky nikdo nepomůže.

Co je vlastně pojištění?

Pojištění vlastně představuje závazek pojistitele, který je potvrzený pojistnou smlouvou s pojistníkem. Nejčastěji se jedná o vztah pojišťovny a fyzické, případně právnické osoby. Cílem pojištění je utlumit nepříjemné následky z negativních či škodlivých událostí. Pojistník se zavazuje platit měsíční pojistné, které slouží jednak jako základ pojistné částky, ale část se ukládá i do takzvaného pojistného fondu. Z něj pak můžete čerpat v případě finanční tísně. 

Co si všechno mohu pojistit?

Dnešní doba velmi pokročila, neboť se pojištění domu a domácnosti vztahuje i na další stavby. Nově si tak můžete pojistit například firemní administrativní budovu i s jejím vybavením nebo nemovitost ve výstavbě. Zajímavostí je možnost pojištění vířivky nebo bazénu, což nebylo v minulosti možné. S tímto produktem navíc zdarma získáte i pojištění občanské odpovědnosti, které vás bude chránit před negativními následky událostí běžného života.

Pojištění si sjednejte z pohodlí domova

Samozřejmě, že v době moderních technologií nemusíte trávit váš drahocenný čas v pojišťovně. Online pojištění domácnosti si totiž můžete sjednat z pohodlí vašeho gauče. Stačí zadat obytnou plochu a typ budovy, který chcete pojistit. Následně se vám nabídne hned několik produktů, mezi nimiž si stačí vybrat. V případě jakýchkoliv dotazů můžete kontaktovat telefonickou podporu, která vám ochotně se vším poradí.

Pojištění domácnosti rozhodně nepodceňujte. Střecha nad hlavou je totiž jednou z nejcennějších věcí, kterou může každý člověk vlastnit. Navíc se nejedná o nikterak vysoké částky.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment