Pomáháme planetě – Loctite sází stromy

Lidstvo zažívá naprosto strhující boom umělé inteligence, díky které se již téměř běžně vydáváme do vesmíru, spojíme se během chvilky přes celý svět na neviditelných křídlech inovací a technických pokroků.

Ovšem lesy, nejen české a slovenské, a příroda se potýkají s problémy, jako je sucho, přemnožení škůdců, oslabení a nepříznivé podmínky pro rozšíření zeleni. Právě za odlesněním mohou následovat sucha v jedné oblasti a v té další zase záplavy po vydatnějších deštích. Náš kulatý domov týdně opouští všechny možné druhy ze světa fauny i flory. Překvapují nás náhlá oteplování i ochlazení. A z jisté části za to můžeme i my lidé. Každý z nás ale může pomoci i zdánlivě nepatrnou drobností.

Pomozte opravit planetu, stačí i drobné kroky. Aby na dobrý skutek zahřál hned dvakrát, přišla značka s jednoduchou myšlenkou. Téměř každá rozbitá věc může dál sloužit, jen ji stačí opravit. Proč vyhazovat oblíbený hrnek s odštípnutým ouškem, kabelku, či boty nebo i květináč.

Proto v květnu tohoto roku odstartovala kampaň nabitá informacemi, dobročinnými skutky, ale i soutěží s krásnými cenami. Každý, kdo opravil nějakou věc vteřinovým lepidlem Loctite, se mohl zúčastnit. Stačilo spravený předmět vyfotit a fotografii sdílet na www.pouzivejloctite.cz.

Každá taková fotografie pomohla hned dvakrát. Kromě toho, že opravená věc mohla dál sloužit, slíbila značka Loctite za každou fotografii zasadit jeden strom. Do soutěže se v České a na Slovenské republice připojilo téměř 200 fotografií (198). To je hezké číslo. Loctite se ale rozhodl pomoci ještě více, a úsilí lidí tak znásobit a podpořit. A tak bylo vysazeno 500 stromů.

Děkujeme

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a kteří podíleli na pomoc naší planety. Toto je ovšem jen začátek! Připojte se k nám pro dobrou věc. Stačí tak málo, slepit, opravit, recyklovat – vrátit věcem život a pomalu i planetě.

www.pouzivejloctite.cz

Spread the love

Related posts

Leave a Comment