Pojistit se na zahraniční cestu aneb odjet na hory s klidem

Kam se vydáte na letošní zimní dovolenou? Chystáte se na zasněžené svahy, na kterých čeká spoustu zábavy? Samozřejmě, tohle nás napadne v první řadě, ale měli bychom ve vlastním zájmu myslet také na možná rizika. 

Rok 2020 se navíc nese v duchu určitých omezení, která je zapotřebí před odjezdem také pečlivě rozvážit. Pokud budeme na cestách připraveni na nepříznivé okolnosti s velmi dobře připravenou pojistnou smlouvou, je rázem o starost méně!

Nespěchejte, pozorně si přečtěte podmínky

Situace ve světě je jiná, než tomu bylo při cestování v minulém roce. Hrozbu koronaviru samozřejmě berou v potaz i pojišťovny, které se musí patřičně přizpůsobit. Není tedy možné sjednat pojištění storna zájezdu, ale na druhou stranu, v případě pozitivního testu na koronavirus v cizině a následné nutnosti karantény bude pojištěnci prodlouženo jeho pojištění automaticky. 

Co dalšího bychom ještě měli vědět, když se řekne pojištění do zahraničí a covid? Důležité je, že na každou otázku zná vyčerpávající odpověď v češtině asistenční služba, které se dovoláte nonstop. Důležitým tématem však jistě je, že úhrada nákladů na testování COVID 19 je na samotném cestovateli, a tedy nikoliv na pojišťovně.

C:\Stahujeme\n-joy.cz_ergo_cz_01.jpg

Rychlá dohoda online a bez čekání

Hotovo může být už během příštích pár minut. Jistě, dnešní cestovní pojištění dohodnete přes mobil nebo tablet, nemusíte kvůli němu zvedat telefon nebo snad dokonce chodit na pobočku pojišťovny, což by asi bylo v digitální době spíše překvapením. Nemusíte čekat a dohodu lze uskutečnit klidně i pouhou hodinu před odjezdem. Na druhou stranu, pokud se chystáte třeba lyžovat, bude lepší si všechno důležité dohodnout s delším časovým odstupem. Řešit všechny věci na poslední chvíli se nevyplácí, zjistěte si proto aktuální situaci nejen kolem koronaviru v místě, kam se chystáte.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment