Pes – přítel muže. Jaké plemeno je pro vás nejvhodnější?

Uvažujete-li o pořízení psa, stojíte před volbou plemene. Víte, které je pro vás to pravé? Při výběru je třeba zohlednit velikost vašeho bydlení, váš životní styl i případnou vhodnost psa k dětem. Máme pro vás pár tipů na psí plemena, mezi nimiž jistě najdete to právě pro vás.

Kamarád pro tátu od rodiny a jeho děti

Máte-li děti, potřebujete psa vhodného nejen k vám, ale i k vašim dětem. Pokud vlastníte dům se zahradou je skvělou volbou větší neagresivní plemeno (např. zlatý retrívr, labrador či boxer). Ze středně velkých plemen doporučujeme Jack Russell teriéra, který je temperamentní a velmi aktivní.  Svou náturou se hodí spíše do domu se zahradou, ale je možné jej chovat i v bytě. Psem vhodným pro chov v bytě je americký kokršpaněl, který vyžaduje těsný kontakt se svou rodinou. Původně jde o plemeno lovecké, postupem času se však z amerického kokršpaněla stal společenský pes.  S dětmi si rád pohraje a je oddaný svému pánovi.

Přítel pro pohodáře

Nejste právě sportovní typ? Máte rádi klídek a lenošení na gauči? V tom případě je pro vás ideální podobně laděný pes – pohodář. Vhodným je třeba anglický buldok, kterého můžete chovat i v menším bytě. Má rád svůj klid a preferuje spíše krátké procházky. I když je to pohodář, dokáže se změnit ve skvělého hlídače, který budí respekt. Pohodovým psem je rovněž francouzský buldoček nebo mops.

Společník pro Don Juana

Pokud patříte k lamačům ženských srdcí, tak jistě oceníte psího společníka usnadňujícího vám seznamování s něžným pohlavím. Některá psí plemena jsou prostě pro každého Don Juana nepostradatelná. Vhodní jsou chrti, kteří působí důstojně a elegantně. Doporučit lze např. perského chrta známého též jako saluki. Jde o společenského chrta, s jehož pomocí se při společných procházkách seznámíte s nejednou ženou. Skvělou volbou jsou také málopočetná nebo v Česku nepříliš známá plemena, která svou jedinečností upoutají pozornost okolí. Která to jsou? Affenpischer, japan chin nebo třeba porcelaine.

Parťák pro sportovce

Jste-li sportovně založený, potřebujete aktivní psí plemeno milující pohyb. Pro běžce se hodí zvláště vipet, pointer nebo border kolie. Cyklisté ocení třeba německého ohaře. K provozování agility je zase vhodný např. papillon.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment