Opravná sada brzdiče – co to je?

Existuje celá řada různých vlivů díky, kterým může dojít k poruše na našem brzdovém třmenu. Může nás pěkně potrápit a je potřeba rychle zakročit a problém odstranit a brzdy opravit. Pokud se chystáte na opravu svými vlastními silami, opravná sada brzdiče vám s tím pomůže.

Počasí umí potrápit

Mezi dost časté vlivy, které umí vozidlo a jeho brzdy potrápit je počasí – prudké změny teplot, přílišná vlhkost okolí, ale i špína. Běžným používáním autu dáváme zabrat, a tak je potřeba se o něj starat. Každý vlastník motorového vozidla by tak měl mít pro jistotu vždy po ruce opravné sady brzdičů – nikdy nevíte, kdy se vám může hodit. S počasím nic neuděláme – se svým autem bychom si ale měli umět poradit. Proto by ani ve vaší výbavě neměla chybět opravárenská sada brzdového třmenu.

I auto se musí promazávat

Tak jako se staráme o sebe, neměli bychom zapomínat také na péči o svůj vůz – určitě nám pak déle vydrží. Vodící závlačky bychom měli pravidelně promazávat vhodným mazadlem odolným proti vysokým teplotám. Při použití špatného mazadla může dojít k jeho vyschnutí nebo vylití. Také se jím mohou zničit gumové součástky. Pokud se tak přece jen stane – náhradní obsahuje opravná sada brzdiče a bude je potřeba vyměnit. Pamatujte, že vodící závlačka se nikdy nemůže pohybovat volně v nateklém pouzdře.

Používáte správnou brzdovou kapalinu?

I používání nesprávné brzdové kapaliny může způsobit zadrhávání brzdových třmenů. V případě, že je kapalina až příliš viskózní, píst se nevrátí do své původní polohy – což je špatně. Také se může stát, že polymerové nebo kompozitní písty napuchnou při kontaktu s nesprávnou kapalinou. Opravné sady do brzdových třmenů náhradní díly obsahují – při problému tak není problém je vyměnit za nové. Důležité je na každý sebemenší problém přijít včas a neignorovat žádné varovné signály.

Až nebudete vědět, co koupit partnerovi nebo kamarádovi k narozeninám, dejte jim opravné sady brzdičů – praktický dárek, který využije a ocení každý motorista. To je vtip, brzdy byste si měli vždy nechat opravovat v autorizovaném servisu, ne že by to jinde neuměli, ale v případě nehody kvůli špatně opraveným brzdám se budete mít na kom zahojit.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment