Nový SEX V PRAZE 2 aneb O lásce a vášni v Srdci roz-korona-vířené Evropy

Pro podzimní dlouhé chvíle tu máme nový román z pera pozoruhodné české autorky, která píše pod pseudonymem Jana Collins. SEX V PRAZE 2 aneb O lásce a vášni v Srdci roz-korona-vířené Evropy opět představuje osudy tří kamarádek, kterým tentokrát do civilního i osobního života vstoupil nouzový stav vyhlášený kvůli koronavirové tzv. “pandemii.” Novela je psána střídavě vážně, ale i s vtipnou nadsázkou, dává nám naději, že je možné konstruktivním způsobem pokračovat v dosavadním životě a nese poselství, že tvůrčí přístup k životu překoná každou krizi.

„Víte, jak dlouho trval nouzový stav na jaře? Devět a půl týdne neboli 66 dní. Co stojí na pozadí? Je to snaha o celoplanetární rituál, takový, jaký byl ukázán na zahájení Olympijských her v Londýně v roce 2012?

SEX V PRAZE 2 je velmi volným navazováním erotické novely SEX V PRAZE (2012), která se stala bestsellerem. A tak se nyní Zuzana rozhodla v psaní pokračovat. SEX V PRAZE 2 vypráví o tom, jak se dění od letošního jara 2020 promítá do životů hlavních hrdinek. Hana, majitelka továren na výrobu křišťálových lustrů, přišla přes noc o životní zakázku z Číny. Lucie, majitelka divadla s barem, je čerstvě zamilovaná do svého pana “Božského,” když se zavřou hranice a slibně se rozvíjející vztah s americkým scénáristou se stává vztahem virtuálním. Betty je majitelkou eventové agentury a v nouzovém stavu je její podnikatelská aktivita úplně zastavená, a tak se vrací do náruče rodiny, kde se také setkává se svou dětskou láskou.

Třicet tři kapitol, tři dějové linie, příběhy tří žen jsou protkány hovory o lásce i sexu. Humor v nich střídá zamyšlení nad důvody nouzového stavu v širším kontextu.

Autorka Jana Collins, vlastním jménem Zuzana Adamson je žena mnoha tváří. Do jejích postav se promítá i její situace, pozice ženy mezinárodně úspěšné v oblasti kongresové a incentivní turistky. V září letošního roku EVENTEX, mezinárodní společnost působící v oblasti MICE, již podruhé ocenila v anketě, které se účastnilo 4200 odborníků z celého světa, Zuzaniny aktivity v této oblasti. „Mezi TOP 100 osobností na světě jsem ve svém oboru byla zvolena podruhé od roku 2007. Mám z toho velkou radost.“říká Dr. Zuzana Adamson a dodává: „Nutno říct, že tento zdravý a prosperující obor, který přináší miliardy do veřejných rozpočtů, byl v březnu 2020 následkem vládních nařízení téměř po celém světě de facto zlikvidován.“

Kromě oborových časopisů se Zuzana věnuje vydávání knih, jejich překladům z francouzského jazyka i vlastní tvorbě. Založila si na tyto aktivity v roce 2012 vydavatelství 48 Gam. Mimo jiné přeložila a vydala v roce 2019 román francouzského spisovatele Jeana Raspaila Tábor Svatých.

Psaní je pro mne nutností, prostředkem, kterým jsem se v tomto případě vyrovnávala s nouzovým stavem, ale taky velkou zábavou,“ říká Dr. Zuzana Adamson. „Vytvořila jsem si fiktivní postavu spisovatelky, protože moje psaní je takový proud, který jako by přicházel a skrze mne se projevoval, vidím román obrazně jako film, a tak to “zapisuji,” pokračuje. Pokud jste si nepřečetli první díl SEXu V PRAZE, není to nutné. Knihy se od sebe liší jak náplní, tak tematicky. “První díl SEX V PRAZE, který jsem napsala před osmi lety, měl být trochu parodií na červenou knihovnu, proto jsem pokřtila spisovatelku s narážkou na Jane Collinsovou,“ doplňuje autorka, o jejíchž dílech panuje spousta protikladných názorů: jedni ji milují a jiní zatracují. Má velmi originální způsob vyjadřování, psaní i myšlení, který někteří hodnotí jako magický realismus, na druhou stranu při objasňování společenských procesů směřuje k jádru věci natolik rentgenově, že vás při čtení až mrazí.

O NAKLADATELSTVÍ

Nakladatelství Dr. Zuzana Adamson – 48. Gam vzniklo v roce 2012 a vydává knížky, které se týkají témat jako je Svoboda, Spiritualita, Sexualita, Smích a Systémy. První knihou, kterou vydalo, byl právě SEX V PRAZE. Od té doby vychází v režii vydavatelství především francouzští autoři jako básník Alphonse de Lamartine nebo spisovatel Jean Raspail. Více o vydavatelství naleznete na www.48gam.cz.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment