Notifikace jako součást dnešního světa. Všímáte si jich?

Když projíždíte sociální sítě nebo vaše oblíbené webové stránky, všímáte si takzvaných notifikací? Jedná se o drobná oznámení, která většinou nesou obchodní sdělení, ovšem není to podmínkou. Mnohdy informují jenom o aktualitě, o nových článcích na blogu či o zbylém zboží v košíku nebo o změně stavu platby. 

I když si možná říkáte, že na notifikace jste doposud nenarazili, nakonec si možná uvědomíte, že vás vlastně provází každý den. Staly se totiž součástí dnešního světa, nejen aplikací v mobilních telefonech či internetových prohlížečů. 

Vše odstartovalo před pěti lety

Notifikace rozhodně nejsou novinkou. Možnost je využívat se otevřela už zhruba před pěti lety, kdy se jednalo o zbrusu novou technologii či o možnost, jak být v kontaktu s publikem, se svými zákazníky, klienty. Je to další možnost vedle tradičního a už zajetého e-mailingu, jak v době potřeby zkontaktovat rychle své publikum či klienta. 

V současné době se nejvíce využívají takzvané webové push notifikace, které ke svému fungování využívají internetová prohlížeč, jak již bylo výše zmíněno. Notifikace se rozesílají v okamžiku, kdy je spuštěný prohlížeč, nebo se spustí později, kdy dojde ke spuštění internetového prohlížeče. 

Notifikace fungují na různých platformách

Dnes jsou notifikace podporovány na mnoha různých platformách. Fungují opravdu na širokém spektru platforem a takzvaných browserů. K nejznámějším platformám, na níž notifikace fungují, je rozhodně internetový prohlížeč Google Chrome, který se dnes řadí ke nejvyužívanějším internetovým platformám vůbec. Kromě něj jsou však notifikace povoleny a podporovány také na prohlížeči Opera, na platformě Firefox nebo na platformě Yandex.

Některé další platformy povolují notifikace jenom na konkrétních zařízeních. Například platforma Safari podporuje notifikace jenom v případě macOS.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment