Nejlepší čas udělat si rekvalifikační kurz je na mateřské

Jakkoliv mnoha žen právem namítne, že název mateřská dovolená musel určitě vymyslet muž, fakt je ten, že během mateřské jsou ženy často doma dlouhé roky. A za takové období se v původním zaměstnání může mnoho změnit. Jak složitý je potom, po třech a v případě více děti za sebou i mnohem více letech, návrat do práce asi nemusíme dlouze opisovat. Otázkou je, co lze udělat za preventivní opatření, aby návrat do zaměstnání byl jednodušší. Když se jednoduše nechce žena oddat důvěře v zaměstnavatele a jeho povinnost držet po nějaký čas její původní místo je dobré se po čas mateřské připravit na různé eventuality a neponechat nic náhodě.

Rekvalifikační kurzy jako řešení

V současné době je mnoho rekvalifikačních kurzů, které nabízí velmi dobrou možnost uplatnění i mimo původní obor uchazeče. Je čím dál tím oblíbenějším způsobem, jak si zvýšit odbornost a lépe se uplatnit na trhu práce.

Kde vzít na vzdělávání čas?

Ano, čas je i v tomto případě nepřítel číslo jedna, jak jistě většinu žen napadlo již při přečtení samotného titulku, ale existuje i celá řada online kurzů nebo minimálně těch, které lze z velké části absolvovat samostudiem. Nevzdávejte se proto předem a hledejte kurz nejen dle toho, co vás zajímá a mohlo by vás i do budoucna bavit, ale zároveň i dle vašich časových možností.

Jak vybrat ten správný obor a zvýšit tak svou šanci na úspěch?

Rekvalifikačních kurzů samozřejmě existuje napříč všemi obory široká škála, ovšem pokud hledáte něco, co z dlouhodobého hlediska bude žádané, zamyslete se například na IT nebo rekvalifikační kurzy účetnictví. Zejména druhé zmíněné má nesporné výhody a velmi pozitivní vyhlídky. I navzdory stále sofistikovanějším programům a dalším nástrojům, které účetnictví usnadňují je to stále obor, který se bez lidského faktoru neobejde. Navíc se účetnictví můžete věnovat téměř odkudkoliv a bez věkového mnoha jiných omezení. A zvládnete-li rekvalifikační kurz účetnictví během vaší mateřské, můžete si již během této doby celkem slušně přivydělat. Získáte tak nejen svobodu do budoucna, ale možná si tímto způsobem budete moci i prodloužit čas, kdy budete s vašimi dětmi doma, protože další nespornou výhodou právě tohoto oboru je, že se mu lze věnovat v kterékoliv volné chvíli.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment