Naučte se pár lekcí od Billa Gatese a uspějte!

Pokud se ženete do podnikání, měli byste mít na paměti, že je nutné také neustále růst a vzdělávat se. Bez rostoucího podnikatele není ani rostoucí podnik, proto choďte na přednášky, učte se z knih mnoha významných podnikatelů a rozhodněte se motivovat se jejich příběhy a radami, které vás jistě mohou posunout dopředu ve vaší profesi, ve vaší živnosti. Tak to například dělal i Bill Gates, který založil Microsoft. Ještě donedávna se jednalo o nejbohatšího člověka světa, který měl před ostatními opravdu obrovská náskok a svůj post si držel už čtyři roky, ale najednou se během chviličky – dalo by se říct, že během mrknutí oka – tento post změnil a obsadil ho šéf Amazonu Jeff Bezos. Člověk by až zapřemýšlel nad tím, kde se tolik peněz u někoho, kdo byl pouze na šesté či kolikáté pozici, vzali.

Nicméně Bill Gates se rozhodně nenechá dlouho ponižovat druhým místem a rozhodne se pro kroky, které ho opět dostanou na tu první pozici, na které zase další čtyři a více let zůstane. Pokud i vy toužíte po takovém bohatství, jako měl Bill, pak se od něj naučte několik lekcí, které pomohou nejen vám, ale také vašemu podnikání. Jaké lekce to tedy jsou?

• Nakládejte dobře se svým časem

Každý správný podnikatel ví to, že úspěch tkví v dobře naloženém čase. Pokud si svůj čas dokážete perfektně zorganizovat, pak se rozhodně setkáte s úspěchem. Čas si organizujte už od brzkého rána a rozhodujte se ho využít naprosto maximálně. Měli byste se snažit vždy začít těmi nejtěžšími úkoly, protože pak ten den bude končit jednoduše.

• Učte se z nespokojenosti klientů

Pokud například podnikáte v rámci e-shopů nebo klasických kamenných prodejen, pak byste se měli soustředit na to, že je nutné se z nespokojenosti klientů učit. Pokud někomu něco vadí, berte to na vědomí a nemávněte nad tím rukou. Zkuste to napravit a přesně tak vyhrajete!

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment