Toužíte po krásné pleti a chcete se vyhnout pleťovým přípravkům obsahujícím zbytečnou chemii? Vyzkoušejte napařování obličeje, které vám pomůže efektivně očistit pleť od nečistot. Nemáte s touto metodou zkušenosti a nevíte, jak při napařování postupovat? Máme pro vás několik důležitých doporučení.
více v článku...
Proč napařovat?
Výhody napařování znaly už naše prababičky v době, kdy mnoho kosmetických přípravků ještě neexistovalo. Napařování obličeje patří k levným způsobům, jak doma provést hloubkové čištění pleti. Zároveň prospějete svým dýchacím cestám, což platí zvláště v zimním období a při nachlazení.
Jak správně provádět napařování?
Dříve než se do napařování obličeje pustíte, důkladně se odličte. Pak si připravte nádobu (např. hrnec či velkou misku) a velký ručník. Do nádoby vlijte 1 – 1,5 l horké vody, do níž můžete přidat i hrst různých bylinek nebo polévkovou lžíci medu nebo kapku esenciálního oleje. Následně se pohodlně usaďte a opatrně se nahněte nad nádobu s vodou. Hlavu si zakryjte ručníkem, aby uniklo co nejméně tepla a páry. Ideální je držet obličej ve vzdálenosti 20–30 cm nad nádobou, aby nedošlo k opaření. Doba napařování by se měla pohybovat mezi 15–20 minutami. Jakmile s napařováním skončíte, opláchněte si obličej vlažnou vodou. Nechte pokožku odpočinout a vyhněte se pobytu na chladném vzduchu.
Výběr bylinek a dalších přísad pro napařování podle typu pleti
Pokud nechcete napařovat obličej pouze nad vodou, můžete přidat různé přísady. Velmi vhodné jsou k tomuto účelu některé bylinky. Vybírejte je podle typu své pleti. Jestliže máte citlivou pleť, přidejte do vody levanduli či šalvěj. Pro mastnou pleť se hodí použití rozmarýnu, řebříčku nebo kopřivy. Jestliže chcete dosáhnout mladistvého vzhledu, vyzkoušejte dát do vody lžíci medu. Pro suchou pleť je vhodný kontryhel, petržel nebo šťovík. Dámy se zralou pletí ocení pampelišky a květ černého bezu. Kromě sušených bylinek a medu, můžete do vody nakapat trochu esenciálního oleje (např. tea tree k desinfekci pleti a proti akné).