Nalaďte se na přírodní materiály. Jak si zkrášlit domov?

Plastu už bylo dost, a to ve všech podobách. Nyní si přejeme odlehčit a zaměřit se na materiály, které jsou nejen ekologicky udržitelné, ale především příjemné pro nás. Jak si domov vyšperkovat do posledního detailu?

Pozvěte si domů kus nefalšované přírody

Budete pozorovat, jak se vyvíjí, roste a sílí. Bonsai je odnepaměti symbol domácího štěstí. Když tento přírodní prvek doplní ručně vyráběná keramika, máte o jeden z ústředních prvků pokoje postaráno. Keramické sošky navíc doplní celek a vytvoří jednotu. Esteticky hodnotná zeleň, jejíž podobou se můžete kochat doslova každý den. Kus nefalšované přírody přímo u vás doma.

Milujeme udržitelnost

Proč si sezónní ozdoby kupovat, když si je snadno můžete vytvořit sami. Velikonoční, podzimní, ale také vánoční prvky se dají vytvořit během jediného odpoledne. Udělejte si tvořivý den a sejděte se s přáteli u příjemné práce. Každý si pak odnese překrásnou dekoraci pro svůj příbytek. Nejprve se vydejte do přírody a nasbírejte šišky, klacíky, suché traviny a další přírodniny. Následně z nich tvořte sezónní dekorace. Výhodou je, že tvorba zabere krátký čas a můžete ji používat několik let.

Obří lapač snů

Tato dekorace se bude skvěle vyjímat v obývacím pokoji, ložnici i dětském pokojíčku. Budete potřebovat jen několik peříček, dřevěné korálky a vlněnou nebo lněnou přízi. Jako konstrukce pro lapač snů vám poslouží drátěné ramínko na šaty, které vytvarujete do kruhu a následně omotáte provázkem. Vytvořte si z provázků, korálků a peříček působivou dekoraci. Podle starověkých indiánských kmenů mají lapače snů kouzelnou moc. Špatné sny rozpustí, zatímco ty dobré se k vám po peříčku snesou.

Není potřeba mít doma přebytek umělých materiálů. Skromné a působivé dekorace vytvoříte i sami, pouze z přírodních materiálů. Pozvěte si domů přírodu.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment