Náhradní plnění jako pomoc handicapovaným

Patříte mezi zaměstnavatele? Pak mějte na paměti, že se na vás ze zákona vztahuje několik povinností. A jednou z nich je také náhradní plnění, pokud tedy nezaměstnáváte handicapovaného jedince, což ze zákona musíte, pokud zaměstnáváte více než pětadvacet lidí. Možná však podmínky společnosti nejsou vhodné pro handicapované, a přesně tuto situaci náhradní plnění řeší.

více v článku...

Přímá pomoc handicapovaným

Samozřejmě má zaměstnavatel na výběr z vícero možností. Pokud z nějakého důvodu nemůže zaměstnávat handicapovaného člověka a pokud mu není sympatické ani náhradní plnění, umí odvést do státního rozpočtu vypočítanou částku. Z těchto všech možností tedy náhradní plnění vyplývá jako nejlepší, protože se v tomto případě dostanou peníze ke skutečně potřebným.

Náhradní plnění může mít opravdu řadu podob. Firmy mohou odebírat produkty nebo výrobky, případně využívat služeb firem, které zaměstnávají jen a pouze handicapované. Tyto firmy nejčastěji nabízí uklízecí služby, jež se hodí prakticky v každé společnosti.

Handicapovaní jsou citlivou skupinou

Ať už se rozhodnete handicapované zaměstnávat jakýmkoli způsobem, v každém případě se jedná o velice citlivou skupinu občanů a je skvělé, že na ně zákon pamatuje. Když se na tuto nutnost podíváme ze strany společnosti, z dostupných možností je pro něj nejatraktivnější odběr produktů nebo využívání služeb firem, které handicapované více zaměstnávají. Ušetřit se tím pádem může dokonce až třicet procent nákladů v porovnání s odevzdáváním konkrétní částky do státního rozpočtu.

Důvodem je také to, že v mnoha případech je proces začleňování handicapovaného do společnosti poměrně náročný. Aklimatizování není snadné, vždy ale záleží i na typu postižení, které daného jedince trápí. V případě využití služeb firem, které se na spolupráci s těmito lidmi zaměřují, případně pokud se zvolí odbyt výrobků, je to pomyslná zlatá střední cesta.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment