Na léčbu zavilosti na alkoholu doporučujeme odbornou pomoc

Závislost na alkoholu je aktuálně velice řešený problém. Bohužel s ní žije život stále více lidí. Odborníci jsou toho názoru, že se jedná o duševní poruchu, která se projevuje různě. Alarmujícím příznakem je to, že pacient cítí neovladatelnou chuť na alkohol a v pití pokračuje, i přestože si uvědomuje negativní důsledky pití. Když člověk trpící alkoholismem vidí láhev, nemůže odolat. K dalším příznakům se řadí i tajné pití nebo odcizení od rodiny a přátel, o něž najednou není zájem.

I když je závislost na alkoholu stále častěji se vyskytujícím problémem, nejedná se o neřešitelný problém – naopak, problém se dá řešit, stačí vyhledat odbornou pomoc.

Pomoc odborníka jako jediné východisko

Jelikož jsou alkoholici na alkoholu závislí, málokdy si sami dokážou odepřít alkohol, i když je na ně tlačeno z řad rodiny a přátel. Jediným východiskem ze situace je vyhledání odborníka. K tomu, aby alkoholik vyhledal odbornou pomoc, mohou dopomoct rodinní příslušníci nebo blízcí přátelé, kteří s jedincem trpícím alkoholismem budou mluvit a tlačit na něj, aby udělal ten krok, který mu může zase spravit život.

Problém nastává v okamžiku, kdy člověk léčbu odmítá. Pokud není léčba nařízená soudem a léčbu alkoholik nechce, není mu pomoci.

Alkoholici potřebují slyšet “ne”

Mnozí lidé, kteří žijí s člověkem, jenž je na alkoholu závislý, žijí v domnění, že se daný člověk zlepší, že jednoho dne to bude starý dobrý partner nebo partnerka, jakou byl před stykem s alkoholem. Jenže v době, kdy někdo trpí alkoholismem, je třeba sundat růžové brýle a je třeba k danému člověku přistupovat razantně, klidně i s odmítavým “ne”.

Jen tvrdým postojem je možné člověka v počátečním stádiu alkoholismu přimět k tomu, aby vyhledal odbornou pomoc v podobě Neocentra, kde mu pomohou a vrátí ho zase na správnou cestu. Více informací o léčbě ze závislostí naleznete na www.neocentrum.cz.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment