Moderní kabát a historické jádro. To je pražská Michle

Historie Prahy je dobře známá celému světu. Tvoří jí nejen události, které se tu odehrály ale také stará předměstí a malých obcí, které se k městu postupně připojily. Michle je jednou z nich. Z té je nyní moderní čtvrť s rezidencemi. Řada nových bytů v Michli vzniká právě teď a jsou důkazem, že jihovýchodní část Prahy je na vzestupu.

Venkovské jádro

V Michli útulně působí její staré vesnické jádro. Moderní nové byty v Praze 4 tak vytvářejí zajímavý kontrast. Pomyslná náves se nachází kolem potoku Botič. Velkou část historie můžeme vidět na budově Michelského dvoru.

Jeho příběh se začal psát již v 15. století. V té době byl využíván jako kolej Pražské Karlovy univerzity. Založil ji Jan z Ledče, řečený Reček, který Michelský Dvůr získal od samotného císaře Zikmunda. Dalšími vlastníky byli Jezuité, jež se postarali o další rekonstrukce. To mimo jiné znamenalo postavení mlýnu a pivovaru.

Znárodnění a následné prodání dvoru do soukromého vlastnictví proběhlo ve 20. letech 20. století. Až v roce 1964 byl zapsán na listinu památkově chráněných objektů. Po pádu komunismu v roce 1989 pak přišla postupná rekonstrukce do dnešní podobě.

Rezidence Hadovitá

Nová rezidence leží na Michelské stráni. Je to po všech stránkách bydlení, které splňuje ty nejpřísnější potřeby. Tři nádherné budovy elegantně kopírují svažitý terén a potvrzují tak dojem luxusního bydlení.

Jedním z nejdůležitějších požadavků na bydlení je vždy poloha. Všechna důležitá místa nutná k životu je třeba mít v nejbližší blízkosti. Zároveň je však třeba dosáhnout toho, aby rezidence nebyla blízko centra nebo rušnému provozu. To v Praze rozhodně není jednoduše splnitelný nárok. V Michli se to však povedlo.

Pěšky se dostanete do obchodů, restaurací a také za sportem. Samozřejmostí je zastávka MHD. V nejbližším okolí je řada obchodních středisek – například rozsáhlé OC Chodov.

Chcete se o bydlení v Rezidenci Hadovitá dozvědět více? Přejděte na https://www.rezidencehadovita.cz.

Spread the love
  • 620
    Shares

Related posts

Leave a Comment