Kuchyně bez nebo s úchytkami?

Chcete investovat do nové moderní kuchyně, ve které se vám bude vařit jedna radost? Pak pravděpodobně přemýšlíte nejen nad tím, jak bude kuchyně barevná, ale také zvažujete, jestli na kuchyňské skříňky umístíte či neumístíte úchytky. Přece jenom se setkáváte především s kuchyněmi bez úchytek, ale je to opravdu to praktické řešení, po kterém prahnete i vy?

Zejména v moderních domácnostech se s bezúchytkovými kuchyněmi setkáte. Většinou jsou v těchto případech zapuštěny úchytky dvířek nebo jsou dvířka kuchyňských skříněk “zacvakávací” čili stačí jenom jemný dotyk nebo jemné zatlačení a je po skříňka otevřená. Jenže opravdu jsou bezúchytkové kuchyňské linky skvělým řešení? 

Výhody kuchyní bez úchytek

Aby bylo rozhodování snadné a nebylo zbytečně zdlouhavé, zmiňme si výhody i nevýhody kuchyní bez úchytek. Na základě jednotlivých argumentů si pak hravě rozmyslíte, jestli volit kuchyně bez úchytek nebo kuchyně s úchytkami. 

K výhodám kuchyňských linek, na jejichž skříňkách nebudou úchytky, je především moderní, hladký vzhled a snadná údržba (úchytky se ne vždy snadno udržují a jen kvůli nim je nutné kuchyně umývat vícekrát do týdne). Také lze říct, že bezúchytkové kuchyně jsou bezpečnější. Dítě se nemůže hlavou praštit do úchytek, nemůže si podobně ublížit. 

Nevýhody kuchyní bez úchytek

Kuchyně bez úchytek však nejsou řešením bez nevýhod. Díky zmíněným nevýhodám se možná rozhodnete právě pro investování do úchytek, protože je shledáte zkrátka lepšími či praktičtějšími. 

K nevýhodám bezúchytkových kuchyní patří především jejich nepraktičnost. Představte si situaci, kdy máte umazané ruce od těsta či koření a potřebujete rychle otevřít šuplík. Skříně se však nechcete dotýkat, abyste ji zbytečně neumazali. V takových chvílích jsou rozhodně lepší úchytky, které pak samostatně utřete od případného ušpinění.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment