Jakou konkrétní péči vyžaduje náš obličej?

Zatímco někdo péči o tělo podceňuje, jiný si dává záležet. Ví totiž, že pokud o něj nebudeme pečovat s dostatečnou pečlivostí, pravidelností a láskou, zanedlouho bude stárnutí viditelné a naše sebevědomí tím pádem velmi nízké. Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat především našemu obličeji, kterému jemné linie objevující se s přibývajícím věkem vůbec nesluší.

Pleť potřebuje výživu

Nabízí se však otázka, co konkrétně vyžaduje náš obličej, jak konkrétně se o něj starat a pečovat. Především je zapotřebí pleť vyživovat. Při pořizování kosmetiky sázejte na takové produkty, které v sobě ukrývají nepostradatelné vitaminy přinášející pleti jas a zářivost. Nezapomínejme ani na kolagenové doplňky stravy, jako je Rays anti-age. Kolagen, zejména ten hydrolyzovaný kolagen, zpevňuje pokožku a navrací jí ztracenou elasticitu.

Čištění pleti se nepodceňuje

Také bychom neměli odbýt čistění pleti. Není to jen o odličování, i když i to je veledůležité. Mluvíme také o hloubkové očistě pleti za pomoci čistícího gelu nebo pěny. Zakoupené produkty se zpravidla jemně vmasírují do pokožky krouživými pohyby a po proceduře se obličej omývá studenou vodou. Tím se uzavřou póry a zlepší se prokrvení pleti.

Očistnou kúru je dobré zakomponovat do svého týdenního harmonogramu alespoň dvakrát. Vhodný je kromě zmiňovaných gelů nebo pěn také obličejový peeling, jenž navíc zbaví pokožku odumřelých buněk.

Občasná masáž neuškodí

Co obličeji prospívá je masáž. Bohužel máme tendenci podstupovat pouze masáže nohou nebo zad, ale ani ta obličejová není na škodu – je naopak ku prospěchu. Během ní dochází nejen k lepšímu prokrvení, ale také se udrží pokožka hezky pružná a plná elasticity. Navíc se tím podpoří fungování lymfatického systému. Skvělým pomocníkem na obličejové masáže je dnes velmi oblíbený face roller z minerálních kamenů.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment