Co by nemělo chybět v koupelně

Koupelna je místo, kde začíná i končí náš den. Co by v ní nemělo chybět, abychom se v prostoru cítili příjemně? Jaké prvky patří mezi základní výbavu?

Základ, bez kterého není pohodlí

Koupelna samozřejmě není jen o nábytku a výmalbě. To, co nejvíce využíváme, jsou ručníky, luxusní dámské župany a taky luxusní koupelnová předložka. Vaše koupelna může být sebekrásnější, ale když v ní chybí teplo a pohodlí na nohy, příjemně vám v ní nebude. Koupelnové předložky přitom můžete barevně sladit s ručníky a župany, získáte tak naprosto dokonalý interiér.

Vzduch a prostor

Je skvělé, že máte několik otevřených šamponů, sprchových gelů a zubních past. Prostor tím ale výrazně trpí. Pokud už si potrpíte na velké množství kosmetiky, popřemýšlejte nad tím, jak ji vhodně skrýt například do bílé skříňky, kde nebude tolik na očích. Když po ránu do koupelny vkročíte, potřebujete se ze všeho nejvíce v klidu probrat. Když na vás útočí hordy podnětů, není to k dobru věci.

Trochu zeleně by nebylo?

Další věc, kterou mnozí v našich koupelnách opomíjíme. Kousek nebe se jmenuje zelená rostlina. Prvek země, který v té přemíře vody prostě a jednoduše chybí. Jestliže ve vaší koupelně není moc světla, pořiďte si madagaskarský zamiokulkas, nenáročnou krásku, která udělá svými lesklými listy skvělou parádu.

Zlaté pravidlo

A ještě poslední věc, kterou bychom do každé koupelny přidali, i když je její pořízení nejtěžší – pravidelný úklid. Unavenému člověku se do toho prostě a jednoduše nechce, ale víme to všichni – když koupelnu denně trochu setřeme hadříkem, více úklidu nepotřebuje. Jestliže ale úklid odkládáme, nečistoty se kupí. Zkuste si své zlaté pravidlo v akci, útulná a čistá koupelna bude rájem pro duši a tělo. Koupelna je místo, kde můžeme v klidu otevřít své rozespalé oči po ránu, nebo relaxovat v pozdní večerní hodiny. Snad i ta vaše bude taková, jakou si ji přejete.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment