Jaká manipulační technika se hodí do každého skladu?

V každé velké firmě se nachází sklad, v němž sídlí nejen materiál, ale také případné zboží čekající na svého konečného spotřebitele. V každém skladu pracuje nespočet skladníků, kteří se denně tahají s příliš těžkými paletami, balíky či krabicemi. Jejich práce však nemusí být tak namáhavá. Jejich práce může být daleko snazší, když se do firmy pořídí paletové vozíky či jiná manipulační technika.

Manipulační technika je vynález, který ocení skutečně v každé firmě, respektive v každém skladu. Díky manipulační technice nemusí být práce skladníků tak namáhavá, nemusí hrozit žádné zdravotní problémy v podobě kýly či podobného.

Mnohé firmy se domnívají, že manipulační technika je velmi drahá. To však není zcela pravda. Manipulační techniku lze koupit za skvělé ceny, a to například v conedesign.cz, kde najdete širokou nabídku manipulační techniky. Otázkou je, jakou manipulační techniku ocení v každé firmě, respektive v každém skladu.

Nízkozdvižné vozíky

Každý skladník ví, jak těžká je manipulace s paletami, které jsou naloženy zbožím, materiálem nebo jiným nákladem. Jejich přemísťování dá zkrátka zabrat, ovšem když se použije manipulační technika v podobě nízkozdvižných paletových vozíků, najednou tíha palet není tak znatelná.

Nízkozdvižné paletové vozíky jsou běžnou součástí skladů. Mnohé firmy svou manipulační techniku inovují, proto investují do dražších, ale výkonnějších vozíků, jako jsou nízkozdvižné elektrické vozíky. Ty jsou skutečně krapet výkonnější a je s nimi práce ještě snazší.

Vysokozdvižné vozíky

Někdy je nutné palety umístit na místo, které je poměrně vysoko. Aby si zaměstnanci skladu nepřihnali kýlu, využijí vysokozdvižné ruční vozíky, které jsou nedílnou součástí skladů s vysokými policemi, kam běžně nedosáhne ani dvoumetrový muž. Opět platí, že vysokozdvižné vozíky lze pořídit v elektrické podobě.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment