Jak vybrat spolehlivé rodinné auto za rozumné peníze?

Spolehlivé rodinné auto většinou definujeme jako prostorný vůz s dlouholetým provozem bez nutnosti velkých investic za opravy. Za základní parametr při výběru rodinného vozu patří jistě prostornost, ať už se jedná o počet sedadel či typ a objem zavazadlového prostoru. Tím se dostanete k ideálnímu typu vozu.

Už víte jestli chcete SUV, MPV nebo combi?

Na základě toho pak přijdete na vhodný typ vozu. Nejpopulárnější jsou dnes vozy typu SUV, které jsou vyšší a prostorné, navíc si poradí i s náročnějším terénem. To je také důvod úpadku MPV vozů, které nabízí variabilní prostor díky vyjmutelným nebo sklopitelným sedadlům. MPV jsou vyšší a tím i bezpečnější. Pokud však preferujete nižší vozy, je vhodné zvážit nákup vozů typu combi.

A víte už, zda máte zájem o naftový či benzínový motor? Ačkoli jsou vozy s benzínovým motorem obecně levnější, disponují jednodušší údržbou a jsou tišší, jejich nevýhodou je tendence k rychlejšímu opotřebení. Naftové motory jsou skvělou volbou pro větší roční nájezd.

Jaké rodinné automobily vám můžeme jen doporučit?

Vozů, které se hodí pro rodinný život je celá řada, vybrali jsme pro vás ty nejpovedenější a nejspolehlivější modely různých továrních značek. Mezi nejoblíbenější domácí vozy patří modely ŠKODA. K nejčastějšímu výběru patří modely Fabia, Octavia a u movitějších rodin i vozy Superb, které tvoří vrchol nabídky automobilky ŠKODA.

Ta také nabízí i prostorné a moderní SUV ŠKODA Kodiaq, Kamiq, Karoq a zcela nový Enyaq. Mezi ostatní důležité automobilky na trhu patří také Volkswagen, Opel, Dacia, Hyundai, Ford či Renault.

Škoda Fabia

Klasikou, kterou si rodiny oblíbili je nová Fabia. Díky rozumné ceně je oblíbenou volbou mezi novými i ojetými automobily. Navíc i při svých malých rozměrech nabízí prostorný zavazadlový prostor.

Dacia Duster

Dacia Duster patří mezi velmi oblíbené a spolehlivé rodinné vozy s velmi přívětivou pořizovací cenou. Právě to je důvodem, proč toto SUV opakovaně obsazuje jednu z předních příček nejprodávanějších SUV na českém trhu.

Opel Crossland

Mezi cenově dostupné rodinné vozy se jistě řadí i Opel Crossland. Jedná se o nejprodávanější model této značky u nás a není divu. Kromě největšího dostupného kufru z řady malých SUV se vůz pyšní i velmi příznivou cenou.

Hyundai i30 Combi

Nejen pro svou rozumnou pořizovací cenu, ale i pro slušnou výbavu v základním modelu se Hyundai i30 Combi probojovalo mezi spolehlivé rodinné vozy za rozumné peníze. Který jiný vůz vám bude hlídat jízdu v jízdních pruzích či pomůže s rozjezdem do kopce už v základní výbavě?

Škoda Octavia Combi

Ačkoli tento model ze stáje Škoda Octavia Combi patří již k finančně náročnějším, poskytuje dokonalý poměr jízdních vlastností, výbavy a ceny. Věnujte pozornost především motorizaci 1,6 TDI případně 1,5 TSI, které jsou obecně považovány za nejspolehlivější a pro rodinný vůz naprosto dostačující.

Škoda Superb Combi

Za luxusnějšího mladšího sourozence výše uvedené Octavie pak platí model Superb Combi. S jeho vyšší pořizovací cenou získáte cenné centimetry navíc, ale i bohatší výbavu. Kromě toho vyniká luxusním interiérem a má skvělé jízdní vlastnosti.

Volkswagen Passat Combi

Samozřejmě, že Volkswagen Passat nepatří mezi nejlevnější modely, ale jedná se o osvědčenou klasiku s bohatou výbavou a zejména v motorizaci 1,5 TSI pak i spolehlivý vůz. Pokud příliš přesahuje váš rozpočet, můžete zkusit své štěstí i v autobazaru.

Volkswagen Golf

Ačkoli není svou prostorností Volkswagen Golf úplně typickým rodinným vozem, je skvělou volbou pro jízdu po městě. Pokud hledáte hbitého parťáka, se kterým odvezete děti do školy, než vyrazíte do práce. Může být VW Golf ideální volbou.

Volkswagen Tiguan

Zejména pro ty náročnější zákazníky je tu Volkswagen Tiguan, který nabídne nejen dostatek prostoru, ale i skvělé jízdní vlastnosti, jež se podařilo skloubit v elegantní a působivý vůz.

Škoda Kodiaq

Pokud patříte mezi fanoušky značky Škoda a přáli byste si opravdu prostorné SUV, věnujte pozornost modelu Kodiaq. Ten nabízí velký prostor pro celou rodinu, výkonné motory i skvělé jízdní vlastnosti a elektricky nastavitelná ergonomická sedadla z perforované kůže.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment