100na100 má novou kariéru rozjetou na 100 procent

Poslední rok a půl moc kultuře nepřál. Spíše naopak… Když byly nějaké větší kulturní akce, člověk nevěděl dne ani hodiny, kdy může nastat situace, že bude potřeba akci odložit, přesunout nebo zrušit úplně. Naštěstí ani toto obtížné období nezastavilo skupinu 100na100 v jejich hudební tvorbě a nezmenšilo jejich nadšení z hraní pro diváky. Ba naopak, na posledním koncertu se do toho tak opřeli, že atmosféra byla téměř hmatatelná.

Hudba hraná srdcem

Sám kapelník skupiny, Martin Židlík, se odvolává na to, že v kapele touží hlavně po tom mít možnost dělat dobrou muziku a hrát ji lidem. Tak, aby z toho mohli mít radost oni i jejich fanoušci. Což se podle všeho kapele opravdu daří. Těžko říct, jak to bude v nejbližších dnech, kdy situace kolem koronaviru opět přituhuje, ale začátkem listopadu se kapele 100na100 podařilo uspořádat ještě několik koncertů. Mimo jiné spojených i se křtem jejich nového alba Blbej ro(c)k, jehož titulní píseň je inspirovaná právě situací kolem pandemie koronaviru a jejím dopadem na kulturní akce.

Velké plány do budoucna

Jak již bylo zmíněno dříve, nikdo neví, co bude dál. To ale nezabraňuje kapele 100na100 mít velké plány. Poslední, v pořadí již třetí, vydané album mělo velký úspěch, a to i díky nedávno navázané spolupráci s hudebním producentem agenturou Nemoros. Díky tomu se o kapele v poslední době dozvídá čím dál tím víc lidí. Koncerty jsou sice v této době částečně omezené, 100na100 ale přislíbilo svou účast na koncertech a festivalech příštího léta – mimo jiné třeba na HellpDays, které proběhnou v srpnu ve Frýdku-Místku. A ani teď kapela nezahálí, nenechala se ukolébat úspěchem alba Blbej ro(c)k a pilně pracuje na dalším projektu. Sice ještě neprozradili, o co přesně se jedná, je ale jisté, že to bude něco velkého. Takže určitě je na co se těšit.

Spread the love

Related posts

Leave a Comment